, środa 3 czerwca 2020
Ustroń: Ogromna suma trafi do szpitala
Szpital przejdzie gruntowny remont bloku operacyjnego, a oddziały reumatologiczne zyskają nowy sprzęt medyczny.  fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Ustroń: Ogromna suma trafi do szpitala

red.
Prawie 11 mln zł trafi do Śląskiego Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności im. gen. J. Ziętka w Ustroniu. Szpital przejdzie gruntowny remont bloku operacyjnego, a oddziały reumatologiczne zyskają nowy sprzęt medyczny.

Tak wysoka kwota pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Modernizacja Bloku Operacyjnego szpitala będzie kosztowała 11 867 699,95 zł. Z Regionalnego Programu Operacyjnego Śląskie Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności w Ustroniu otrzymało dofinansowanie tej inwestycji w wysokości 10 086 499,46 zł. W ramach remontu bloku operacyjnego, powstaną dwie sale operacyjne wraz z zapleczem. Z kolei na wyposażenie oddziałów reumatologii placówka otrzyma 846 069,60 zł. Za te pieniądze zakupiony zostanie sprzęt medyczny, który służyć będzie pacjentom.

Obie inwestycje zyskały dofinansowanie dzięki zwiększeniu alokacji w działaniu – Infrastruktura Ochrony Zdrowia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama