, wtorek 11 grudnia 2018
Udało się zebrać rekordową kwotę
W tym roku udało się zebrać rekordowe 3516,71 zł! fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Udało się zebrać rekordową kwotę

mat.pras.
Udało się zebrać rekordową kwotę

Kolejny raz na cieszyńskim rynku zapachniało plackami ziemniaczanymi, a wszystko za sprawą osób z niepełnosprawnością intelektualną – podopiecznych Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Cieszynie Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Jak co roku w październiku serwowali oni mieszkańcom Cieszyna i okolic smaczne placki w różnych wariantach – z cukrem, ze śmietaną lub wyrzoskami.

Kulinarna akcja zorganizowana przez PSONI Koło w Cieszynie miała na celu pokazanie lokalnej społeczności możliwości i umiejętności osób z niepełnosprawnością intelektualną, ich samodzielności i zaradności, by społeczeństwo dostrzegło potencjał tej grupy społecznej, radość z działania oraz doceniło ich obecność w naszym życiu, a także zwiększenie aktywności osób z niepełnosprawnością intelektualną w życiu społecznym — wyjaśnia Aneta Cinal, zastępca dyrektora OREW.
Placki ziemniaczane zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem, a kolejka oczekujących na ich skosztowanie z roku na rok jest coraz dłuższa. Trudno się temu dziwić, ponieważ placki są po prostu wyśmienite.
Podczas akcji społecznej „My som stela zimnioków mamy wiela” prowadzona była zbiórka publiczna, z której zebrane pieniądze przekazane zostaną na budowę Centrum Kształcenia i Wymiany Doświadczeń „Ekozofia Niepełnosprawnych”. W tym roku udało się zebrać rekordowe 3516,71 zł!

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama