, niedziela 5 lipca 2020
Twórcza resocjalizacja
Osadzeni wykonali zabawki terapeutyczne w ramach realizowanego w jednostce penitencjarnej programu resocjalizacyjnego "Rezerwa Artystyczna Dzieciom". fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Twórcza resocjalizacja

mat.pras.
Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Cieszynie w dniu 05 czerwca 2019 r. uroczyście przekazali Dyrektorce Przedszkola Terapeutycznego „Słoneczna Kraina” pomoce dydaktyczne wykonane przez osadzonych i studentów.

Osadzeni wykonali zabawki terapeutyczne w ramach realizowanego w jednostce penitencjarnej programu resocjalizacyjnego "Rezerwa Artystyczna Dzieciom". Program realizowany był we współpracy ze studentami Oligofrenopedagogiki z Arteterapią Uniwersytetu Śląskiego pod kierunkiem dr Ilony Fajfer-Kruczek oraz przedszkolem terapeutycznym.

Wspólny autorski program, w trakcie cyklu spotkań tematycznych, zakładał kształtowanie umiejętności społecznych u osadzonych, poprzez między innymi: uwrażliwienie ich na fakt istnienia dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz niepełnosprawnością; dostarczenie skazanym określonej wiedzy na temat niepełnosprawności oraz wskazanie potrzeb instytucji przedszkola w zakresie specjalnych pomocy terapeutycznych.

Dyrektorka przedszkola dr Sylwia Wrona podziękowała wszystkim którzy przyczynili się do powstania pomocy dydaktycznych podkreślając, iż: „Nasze przedszkolaki otrzymały super pomoce, które sprawią że zajęcia będą jeszcze bardziej ciekawe”.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama