, sobota 19 stycznia 2019
Tablica ku pamięci Jana Gajdacza
W tym dniu odsłonięto również ufundowaną przez Gminę Goleszów tablicę, która upamiętnia założyciela Pszczelego Miasteczka. fot: UG GoleszówDodaj do Facebook

Tablica ku pamięci Jana Gajdacza

red./mat.pras.
29 lipca na terenie Pszczelego Miasteczka w Dzięgielowie odbył się kolejny Dzień Miodu. Różnił się on jednak od tych pozostałych, ponieważ po raz pierwszy zabrakło na nim pomysłodawcy i twórcy tego miejsca - Jana Gajdacza.

W tym roku Dzień Miodu był okazją do wspomnienia założyciela Pszczelego Miasteczka i wieloletniego prezesa koła pszczelarzy w Dzięgielowie, a później członka zarządu koła.

- Piękna pogoda sprawiła, że w Dzień Miodu Miasteczko odwiedziło wiele osób, zarówno mieszkańców naszej gminy, jak i gości z Czech oraz naszego województwa. Mogli oni nie tylko podziwiać pięknie wykonane ule, czy zasmakować przygotowanych specjałów, ale przede wszystkim poznać historię życia Jana Gajdacza, którą przybliżył Józef Waszut (wieloletni działacz związków pszczelarskich). - informuje Urząd Gminy Goleszów.

W tym dniu odsłonięto również ufundowaną przez Gminę Goleszów tablicę, która upamiętnia założyciela Pszczelego Miasteczka. Wójt Gminy Goleszów Krzysztof Glajcar, Prezes Śląskiego Związku Pszczelarzy Zbigniew Bionko, Wiceprezes ŚZP Maria Loska - Minas, Józef Waszut oraz Prezes Koła Pszczelarzy w Dzięgielowie Stanisław Procner dokonali odsłonięcia tablicy i w kilku zdaniach wspomnieli doniosłość życia Jana Gajdacza.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama