, wtorek 14 maja 2019
Szlak świetlny zamiast tramwaju
Tramwaj nie będzie jeździł ze względu na przepisy prawne. fot: DRDodaj do Facebook

Szlak świetlny zamiast tramwaju

DR
Szlak świetlny zamiast tramwaju


Szlak świetlny zamiast tramwaju

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o tym, że nie będzie tramwaju, który swoją trasą połączy Cieszyn z Czeskim Cieszynem. Jak mówi burmistrz Ryszard Macura, takiemu rozwiązaniu nie sprzyjają przepisy prawne.

Tą decyzję oficjalnie ogłoszono podczas wczorajszej konferencji w KASS Strzelnica w Czeskim Cieszynie. Przestawiony został również pomysł upamiętnienia tramwaju w formie szlaku świetlnego. - Nie jest już tajemnicą, że nie będzie jeżdżącego tramwaju, zaczynającego swoją trasę na cieszyńskim Rynku i kończącego na ulicy Dworcowej w Czeskim Cieszynie. Na pewno będziemy wracać do pięknej idei jednego miasta. Odzwierciedleniem tej idei będzie szlak świetlny i postawienie zrekonstruowanego wagonu w rejonie mostu Przyjaźni. Chcemy, żeby ten produkt turystyczny przypominał wspaniałą historię Cieszyna i był dużą atrakcją dla odwiedzających. Mam nadzieję, że tak się stanie przede wszystkim przez rewitalizację ulicy Głębokiej. Chcemy ożywić to miejsce. Mówi się, że gdzie ludzie spacerują, tam zaczyna się życie kulturalne, społeczne, gospodarcze. Chcemy ożywić nasze miasta łącząc je szlakiem świetlnym – powiedział burmistrz Ryszard Macura. Ulica Głęboka jest numerem jeden na liście drogowych inwestycji w Cieszynie. Jak mówi włodarz miasta, ulica docelowo ma się stać miejscem spacerów, gdzie będzie można również znaleźć miejsce na odpoczynek.

Do tematu analiz, stworzenia szlaku świetlnego i rewitalizacji ulicy Głębokiej oraz związanych z tym kosztów jeszcze powrócimy.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama