, czwartek 23 maja 2019
Szkoły w Istebnej pod innym adresem
Szkoła Branżowa I Stopnia oraz Liceum Ogólnokształcące w Istebnej zmienią siedzibę z Istebna 30 na Istebna 550. fot: FJDDodaj do Facebook

Szkoły w Istebnej pod innym adresem

DR
Szkoły w Istebnej pod innym adresem

Zmiana siedziby Szkoły Branżowej I Stopnia w Istebnej, a także Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w Istebnej to sprawy, nad którymi obradowała wczoraj (30.01) rada powiatowa.

Radni Powiatu Cieszyńskiego zdecydowali, że Szkoła Branżowa I Stopnia oraz Liceum Ogólnokształcące w Istebnej zmienią siedzibę z Istebna 30 na Istebna 550 – w centrum Istebnej. Z propozycją zmiany do Zarządu Powiatu Cieszyńskiego zwrócił się z pismem Wójt Gminy Istebna Henryk Gazurek. W Szkole Podstawowej nr 2 w Istebnej-Zaolziu, w której obecnie mieści się Zespół Szkół utworzone zostaną dodatkowe dwa oddziały (klasa VII i klasa VIII). W przyszłości może zabraknąć sal lekcyjnych do realizacji zadań statutowych, a gminie zależy na tym aby ZS pozostał w Istebnej. Budynek pod numerem 550 należy do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Jest po termomodernizacji. Do dyspozycji szkół ponadgimnazjalnych będzie oddane w całości drugie piętro. Znajdują się na nim 4 sale wykładowe, osobne toalety dla dziewcząt i chłopców, pomieszczenia dyrektora i administracji, biblioteka i korytarz. Uczniowie będą mogli korzystać również ze wspólnej pracowni komputerowej, sal gimnastycznych, gabinetu pielęgniarskiego, stołówki, a nauczyciele ze wspólnego pokoju nauczycielskiego i toalety dla personelu. Dodatkowo do wyłącznej dyspozycji ZS przeznaczone zostanie pomieszczenie na szatnię dla uczniów oraz na siłownię i gabinet pedagoga. Do wspólnego użytkowania zaproponowano szkolne boiska piłkarskie.

Ponadto Rada Powiatu Cieszyńskiego zdecydowała o przekazaniu środków finansowych w wysokości 3.000 zł na nagrodę za osiągnięcia w służbie dla zwycięzcy konkursu „Najlepszy Dzielnicowy Roku 2017 Powiatu Cieszyńskiego”. Środki za osiągnięcia w służbie są przyznawane przez radę co roku. Kolejną przyjętą uchwałą było określenie zasad udzielania spółkom wodnym dotacji celowych z budżetu Powiatu Cieszyńskiego. Następnie zdecydowano o powierzeniu Miastu Ustroń realizacji zadania inwestycyjnego pn: „Modernizacja odcinka drogi powiatowej ul. Jelenica”, udzieleniu pomocy finansowej Gminie Cieszyn na remont ulicy Solnej w Cieszynie oraz o powierzeniu realizacji zadania inwestycyjnego pn: „Likwidacja zawężenia drogi w rejonie muru oporowego na ulicy Frysztackiej w Cieszynie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama