, sobota 19 października 2019
Święto policji w cieszyńskim garnizonie
Mundurowi świętowali 100 rocznicę powstania Policji Państwowej fot: mat.prasDodaj do Facebook

Święto policji w cieszyńskim garnizonie

mat.pras
Święto policji w cieszyńskim garnizonie


Święto policji w cieszyńskim garnizonie

11 lipca w Domu Narodowym w Cieszynie miały miejsce uroczyste obchody Święta Policji cieszyńskiego garnizonu. W tym roku były one szczególne, bowiem mundurowi świętowali 100 rocznicę powstania Policji Państwowej. Zaproszony na uroczystość Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Justyński w obecności Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie wręczał funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

W uroczystości uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Justyński, kierownictwo oraz policjanci Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. Święto cieszyńskiego garnizonu swoją obecnością uhonorowali zaproszeni goście: Wicewojewoda Śląski Jan Chrząszcz, Starosta Powiatu Cieszyńskiego Mieczysław Szczurek, Burmistrz Miasta Gabriela Staszkiewicz, delegacja Policji z Republiki Czeskiej, burmistrzowie miast, przedstawiciele władz samorządowych: miast i gmin w powiecie cieszyńskim, przedstawiciele prokuratury,  komendanci służb mundurowych oraz duszpasterze policyjni. W obchodach uczestniczyli także pracownicy cywilni cieszyńskiej jednostki, przedstawiciele urzędów i instytucji, z którymi cieszyńscy mundurowi współdziałają na co dzień. Nie zabrakło również emerytów policyjnych.

Uroczyste obchody Święta Policji połączone były z nadaniem awansów dla wyróżniających się stróżów prawa. Nowe dystynkcje otrzymało 77 funkcjonariuszy cieszyńskiej komendy. W imieniu awansowanych policjantów przemówienie wygłosił mianowany na  stopień nadkomisarza Sebastian Kostka. W trakcie uroczystości Komendant Powiatowy Policji dziękując za poświęcenie i zaangażowanie w wypełnianie swoich obowiązków  postanowił wyróżnić również pracowników cywilnych naszego garnizonu. Podczas ceremonii  wspólnie z Komendantem Wojewódzkim Policji nadinsp. Krzysztofem Justyńskim wręczył im  wyróżnienia.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama