, piątek 10 kwietnia 2020
Święto Organizacji Pozarządowych
W ramach wydarzenia od g. 14:00 do 19:00 będzie można zapoznać się z prezentacjami i stoiskami organizacji. Zaplanowano również pokazy taneczne, koncert orkiestry dętej oraz spotkanie z aktorem Marianem Dziędzielem.  fot: DRDodaj do Facebook

Święto Organizacji Pozarządowych

mat.pras.
16 września na cieszyńskim Rynku zaprezentują się w ramach Cieszyńskiego Przekładańca – I Festiwalu Organizacji Pozarządowych 32 organizacje z terenu powiatu cieszyńskiego. W ramach wydarzenia od g. 14:00 do 19:00 będzie można zapoznać się z prezentacjami i stoiskami organizacji. Zaplanowano również pokazy taneczne, koncert orkiestry dętej oraz spotkanie z aktorem Marianem Dziędzielem.

W Parku Pokoju będzie można nauczyć się pieśni i tanecznych kroków, poznać gry i zabawy z dawnych lat, a nawet wziąć udział w warsztatach z obróbki wełny. Najważniejsze jednak jest spotkanie z ludźmi, tworzącymi organizacje pozarządowe i aktywnie działającymi w naszym najbliższym otoczeniu. Warto ich poznać.

Organizacje pozarządowe (z jęz. ang.: non-goverment organizations) są tworzone przez osoby, które dostrzegają w swoim otoczeniu problem i starają się go rozwiązać. To inicjatywy oddolne, skupiające aktywne osoby, które – najczęściej wolontariacko czyli bezpłatnie – pracują na rzecz innych. Zazwyczaj skupiają się na konkretnym temacie, angażując np. w działania na rzecz osób potrzebujących, organizację zajęć edukacyjnych czy inicjując i promując wydarzenia sportowe.

Do udziału w Cieszyńskim Przekładańcu zgłosiło się 31 organizacji. Zakres ich działalności jest duży - zaczynając od kultury czy sportu, a kończąc na pomocy potrzebującym czy edukacji nieformalnej, a nawet innych działaniach społecznych.

RYNEK:
od 14.00 - stoiska i prezentacje organizacji pozarządowych

NA SCENIE:
14.00 - pokazy taneczne
15.00 - spotkanie z aktorem Marianem Dziędzielem
15.30 - koncert orkiestry dętej z Wisły
16.30 - konkurs wiedzy o Śląsku Cieszyńskim
17.00 - polsko-czeski mecz karate

DOM NARODOWY SALA WIDOWISKOWA
17.00 - debata i wykład Michaela Morysa - Twarowskiego "Od ferejnu do stowarzyszenia - społeczeństwo obywatelskie na Śląsku Cieszyńskim"

OD 14.30, PARK POKOJU
- warsztaty z obróbki wełny (Centrum Pasterskie w Koniakowie)
- pieśni i kroków tanecznych kilka... (Zespół Regionalny "Wielkokończanie")
- warsztaty "Cieszyński szkicownik"
- gry i zabawy naszych Dziadków

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama