, piątek 25 maja 2018
Światowe Obchody Jubileuszu 500. lat Reformacji w Namibii
W nabożeństwie wezmą udział połączone chóry z Kościołów namibijskich i poprowadzą śpiew. Wiele z pieśni, które będą śpiewane zostały napisane specjalnie na tę okazję. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Światowe Obchody Jubileuszu 500. lat Reformacji w Namibii

mat.pras.
Najważniejszym momentem 12. Zgromadzenia Ogólnego Światowej Federacji Luterańskiej (ŚFL) w Windhuk (Namibia) będą światowe obchody jubileuszu 500. lat Reformacji. Uroczyste nabożeństwo odbędzie w niedzielę, 14 maja o godz. 10.00 na stadionie Sam Nujoma i będzie transmitowane na stronie internetowej zgromadzenia

W nabożeństwie wezmą udział luteranie z całego świata, którzy uczestniczą w Zgromadzeniu Ogólnym, w tym delegacja z Polski na czele z Biskupem Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP ks. Jerzym Samcem oraz członkowie trzech Kościołów luterańskich z Namibii. Luteranie w Namibii to ponad dwa miliony wiernych w kraju liczącym 2.5 miliona mieszkańców.

Kazanie podczas nabożeństwa pt. „Wyzwoleni przez Bożą łaskę” wygłosi emerytowany bp dr Zephania Kameta, aktualny minister ds. pomocy społecznej i likwidacji ubóstwa w Namibii, działający od lat siedemdziesiątych na rzecz niepodległości Namibii.

Sekretarz Generalny ŚFL ks. dr Martin Junge podkreślił, że nabożeństwo w Windhuk ma symboliczny wymiar. Rada ŚFL spotkała się w 2016 r. dając niejako początek drodze do tego wydarzenia. Potem odbyło się ekumeniczne upamiętnienie 500. lat Reformacji w Lund i Malmö, w którym wziął udział papież Franciszek. Nabożeństwo w Namibii jest świadectwem tego, że Reformacja jest obywatelem świata.

Do Windhuk przyjechał krzyż z Salwadoru, który był ważnym symbolem podczas uroczystości w Lund. Podobnie jak ten krzyż tak przesłanie Reformacji o wyzwalającej Bożej łasce przebyło cały świat. Ono zmieniało i nadal zmienia serca oraz umysły ludzi na całym świecie, który zostali odnalezieni przez Chrystusa. „Dobra nowina o usprawiedliwieniu z łaski przez wiarę ciągle przypomina, że Bóg daje nowe życie wszystkim ludziom, nie dlatego, kim są, albo co robią, ale dlatego, kim jest Bóg i co robi dla ludzi” – powiedział Sekretarz Generalny.

W nabożeństwie wezmą udział połączone chóry z Kościołów namibijskich i poprowadzą śpiew. Wiele z pieśni, które będą śpiewane zostały napisane specjalnie na tę okazję.

Zapraszamy do udziały w nabożeństwie. Program nabożeństwa w języku angielskim można pobrać tutaj.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Moim zdaniem ważniejsze i ciekawsze rzeczy dzieją się w naszym kraju, a w GC nie poświęca się im żadnej wzmianki.

Coś jest na rzeczy.
Nie wiem, czy to celowo, czy z powodu depresji kadrowej, ale od dłuższego czasu materiały GC są miałkie i bez wyrazu, zaś tematyka - jak ze szkolnej gazetki w przedwojennym gimnazjum.
Zastanawiam się z czego żyje ten portal?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama