, sobota 16 października 2021
Strumieński Ratusz wypięknieje
W tym roku mają zakończyć się również prace przy elewacji budynku.  fot: UM StumieńDodaj do Facebook

Strumieński Ratusz wypięknieje

red./mat.pras.
Trwa remont sali sesyjnej w strumieńskim Ratuszu. W tym roku mają zakończyć się również prace przy elewacji budynku.

W sali sesyjnej trwa generalny remont. Na stronie Urzędu Miejskiego możemy zobaczyć zdjęcia, na których widać na jakim etapie są obecnie prace. - Wymieniona zostanie podłoga, a ściany będą całkowicie odnowione. Sala zostanie przebudowana na salę multimedialną oraz wyposażona będzie w nowe instalacje i urządzenia. - informuje UM Strumień.

Te udogodnienia oraz nowoczesne systemy mają zapewnić sprawniejszy przebieg prac Rady Miejskiej Strumienia. Zamontowany sprzęt multimedialny pomoże w organizacji wszelkich wydarzeń w Galerii pod Ratuszem takich jak m. in.: spotkania autorskie, wernisaże, prezentacje oraz wykłady. Galeria pod Ratuszem powstała (w 2010 roku) ze środków zewnętrznych w ramach współpracy na pograniczu: Budatin-Strumień. W wyniku tej kilkuletniej już współpracy udało się pozyskać środki również na dalszy remont strumieńskiego Ratusza. Gmina na przebudowę sali sesyjnej i odnowienie elewacji uzyskała 85% dofinansowania ze środków zewnętrznych.

Kiedy stara sala sesyjna przekształci się w salę multimedialną, odbędzie się w niej seminarium poświęcone prezentacji atrakcji dziedzictwa kulturowego i atrakcji turystycznych terenu pogranicza. Oprócz tego zostanie zaprezentowana mobilna aplikacja. Będzie ona zawierała informacje na temat zabytków kultury oraz wydarzeń odbywających się u partnerów.

Całość prac związanych z salą sesyjną oraz odnowieniem elewacji Ratusza (prace przy elewacji ruszą w drugim i trzecim kwartale 2018 roku) ma sfinalizować się do końca tego roku.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama