, środa 19 luty 2020
Strumień: Burmistrz z absolutorium
W minionym roku w gminie Strumień zostały zrealizowane zadania i przedsięwzięcia inwestycyjne we wszystkich miejscowościach. fot: UG StrumieńDodaj do Facebook

Strumień: Burmistrz z absolutorium

red./mat.pras.
Radni Rady Miejskiej Strumienia jednogłośnie udzielili absolutorium Burmistrzowi za wykonanie budżetu gminy Strumień w 2017 roku, po zapoznaniu się z pozytywną opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz wnioskiem Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej.

Kwota wykonanych dochodów za 2017 rok wyniosła 51 427 474,15 zł, zaś kwota wykonanych wydatków wyniosła 50 413 846,37 zł. Na koniec 2017 roku osiągnięto nadwyżkę operacyjną w wysokości 6 588 260,09 zł.

W minionym roku w gminie Strumień zostały zrealizowane zadania i przedsięwzięcia inwestycyjne we wszystkich miejscowościach. W zeszłym roku zakończono termomodernizacje szkół w Bąkowie i Zabłociu. W ubiegłym roku wyremontowano część Przedszkola Publicznego w Strumieniu na dodatkowy oddział przedszkolny. W ramach współpracy międzynarodowej zrealizowano projekt „Aktywni na granicy”, dzięki któremu powstał m.in. skwer w centrum Drogomyśla. W ramach projektu „Budatin-Strumień: współpraca na pograniczu – etap 2” udało się pozyskać środki europejskie na kontynuacje kompleksowej modernizacji Ratusza. W Zabłociu przy boisku wybudowano wiatę, która jest miejscem imprez i spotkań społeczno-kulturalnych oraz rekreacyjnym. Gruntownej przebudowie została poddana ul. Stawowa w Pruchnej. Zakończono kolejny etap budowy chodnika przy ul. Głównej w Bąkowie w kierunku DK 81 wraz z wiatą przystankową. Przy współpracy z Powiatem Cieszyńskim została wykonana nawierzchnia na ulicach Głównej w Bąkowie oraz Lipowej w Pruchnej. Rozpoczął się etap I przebudowy ul. Oblaski w Drogomyślu. W 2017 roku na terenie gminy powstało 17 nowych punktów oświetleniowych. Zakończono budowę II etapu parkingu przy ul. Pawłowickiej w Strumieniu. Wykonano kolejny etap modernizacji oczyszczalni ścieków i remonty dwóch przepompowni.

- W minionym roku w gminie Strumień zostały zrealizowane zadania i przedsięwzięcia inwestycyjne we wszystkich miejscowościach. Konsekwentnie realizuje obrany model współpracy z Radą Miejską – na bieżąco, konsultowałam z Radą wszystkie moje plany. Myślę, że jednogłośne udzielenie mi absolutorium to także znak, że radni czują się współodpowiedzialni za ten budżet i jego wykonanie. Dziękuję wszystkim za okazane zaufanie i wspieranie moich działań. Radnym, sołtysom, a przede wszystkim współpracownikom, jak i również mieszkańcom – mówi Anna Grygierek Burmistrz Strumienia.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama