, piątek 5 czerwca 2020
Strażacy po szkoleniu z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy
Łącznie uprawnienia takie posiada obecnie już 79 druhów, w tym 14 OSP Bąków, 15 OSP Drogomyśl, 18 OSP Strumień, 13 OSP Pruchna, 12 OSP Zabłocie, 7 OSP Zbytków. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Strażacy po szkoleniu z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy

mat.pras.
Kolejnych 12 strażaków ochotników z terenu gminy Strumień uzyskało uprawnienia kwalifikowanej pierwszej pomocy, a 20 ochotników odnowiło swoje uprawnienia na kursie recertyfikacyjnym.

Kursy, które odbywały się na przełomie stycznia i lutego br. w jednostce OSP Drogomyśl zostały sfinansowane z budżetu gminy Strumień i zakończone egzaminem potwierdzającym uzyskanie przez druhów uprawnień do realizacji zadań z zakresu ratownictwa, w tym w szczególności udzielania osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego kwalifikowanej pierwszej pomocy w miejscu zdarzenia. Łącznie uprawnienia takie posiada obecnie już 79 druhów, w tym 14 OSP Bąków, 15 OSP Drogomyśl, 18 OSP Strumień, 13 OSP Pruchna, 12 OSP Zabłocie, 7 OSP Zbytków. Dzięki doposażeniu przez gminę w ubiegłym roku ochotniczych straży pożarnych w torby medyczne i defibrylatory zakupione z Funduszu Sprawiedliwości ochotnicy z wszystkich jednostek mają dostęp do profesjonalnego sprzętu, który jest wykorzystywany do akcji ratowniczych i szkoleń. Druhowie z terenu gminy Strumień uczestniczyli w 2018 r. w 268 działaniach ratowniczych oraz w 4 szkoleniach, w tym szkolenie podstawowe ukończyły 3 osoby, szkolenie ratownictwa technicznego 4 osoby, szkolenie kierowców konserwatorów 3 osoby, KPP w tym recertyfikacja 24 osoby.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Kabaret. 2 radnych, bursmitrz i 2 strazaków..w sumie lepiej może było bez strazaków.....albo jeden tylko a jeszcze wiceburmistrz, albo z 7 radnych..

Gdzie jest na zdjęciu tych 12. strażaków ochotników? Na razie to widzę dwóch strażaków i "władze". Kolejny lans strumieńskich ratuszowych. I nie widzę wielkiej wstęgi dla burmistrzowej. Jaka szkoda:(
Czy redakcja nie ma zdjęć ze strażakami, którzy chcieli nabyć kolejne kompetencje?
Gratulacje dla tych strażaków:)

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama