, czwartek 27 luty 2020
Starostwo czeka na decyzję MON-u
Czy Cieszyn jest nadal realnym kandydatem do ulokowania tutaj takiej jednostki? fot: pixabay.comDodaj do Facebook

Starostwo czeka na decyzję MON-u

DR
Wciąż nie ma ostatecznej decyzji dotyczącej umieszczenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Cieszynie ze strony MON-u. W ministerstwie nastąpiły zmiany i mówiło się o tym, że WOT-u w Cieszynie nie będzie, jednak znów pojawiło się zielone światło, a Starostwo nadal zgłasza gotowość.

Od początku Zarząd i Rada Powiatu Cieszyńskiego sprzyjały temu pomysłowi. WOT jest niezależną strukturą podległą Ministerstwu, która miałaby zostać ulokowana w Cieszynie w budynku przy ulicy Wojska Polskiego 5. - Były sygnały, które zmieniały tą decyzję. Pojawił się sygnał, że WOT-u w Cieszynie nie będzie. Teraz jest sygnał, że jednak wracamy do tematu i czekamy na oficjalne stanowisko MON-u. My podtrzymujemy swoją gotowość i chęć do przekazania tych budynków na potrzeby Wojsk Obrony Terytorialnej – mówi Starosta Cieszyński Janusz Król.

W budynku, który ma zostać przekazany na potrzeby WOT-u nadal funkcjonuje ARP Games. - Nie wykonujemy nerwowych ruchów i nie podejmujemy decyzji. Czekamy na moment, żeby być pewnym tego, co się z WOT-em stanie. Potem będziemy podejmować decyzje. Na pewno jeżeli WOT miałby do Cieszyna zawitać i miałaby to być w obiektach na Wojska Polskiego 5, to pojawia się kwestia nowej siedziby dla ARP Games – tłumaczy Janusz Król.

- Co z Wojskami Obrony Terytorialnej w Cieszynie?
- Wojsko w Cieszynie już w 2018 roku?

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

zaczynają się trząść tyłki lokalnych partyjnych bonzów, wiedzą już, że niedługo koniec ich partyjnego szarogęsznia
jedyna szansa na przetrwanie to ulokowanie się na naprędce tworzonych ciepłych posadkach państwowych - to zawsze rok więcej niż w samorządzie - i oto cała tajemnica cieszyńskich [i nie tylko] starań o WOT
ale niestety, im ktoś wcześniej intensywniej Antka Zamachowca wydech wylizywał, tym dziś bardziej na boczny tor odsuwany

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama