, środa 11 grudnia 2019
Spotkanie z Wojciechem Maziarskim
18.VII, godz. 18.00 – Cieszyn, ul. Głęboka 6, Księgarnia BookBook fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Spotkanie z Wojciechem Maziarskim

red.
Spotkanie autorskie z Wojciechem Maziarskim odbędzie się 18 lipca w Księgarni BookBook przy ulicy Głębokiej 6, o godz. 17:00. Maziarski opowie o książce pt. „Czytanki o dobrej zmianie. Lektury z ćwiczeniami dla mord zdradzieckich i kanalii”.

Wojciech Maziarski w latach 80. działał w opozycji demokratycznej. Zajmował się wydawaniem i publikowaniem w wydawnictwach drugiego obiegu (m.in. w „Obozie”). W 1988 założył Serwis Informacyjny „Solidarności”, a następnie także Wschodnioeuropejską Agencję Informacyjną. Działał również w ruchu Solidarność Polsko-Czesko-Słowacka.

Od 1990 do 1991 był korespondentem polskiej sekcji BBC, następnie do 2001 pracował w „Gazecie Wyborczej”, gdzie specjalizował się w reportażu społecznym i problematyce krajów sąsiednich. Był również dziennikarzem „Przekroju”. Od 2001 do 2012 związany z tygodnikiem „Newsweek Polska”, gdzie najpierw był szefem działu społecznego, a później działu publicystyki. Od 2007 zajmował stanowisko zastępcy redaktora naczelnego, a następnie od 2009 do 2012 redaktora naczelnego. Został ponownie publicystą „Gazety Wyborczej” i prowadzącym program „Kalkulator polityczny” w Polsat News.

Jest autorem książki Jak feniks z butelki. Rozmowy z alkoholikami (Świat Książki, Warszawa 2000), sam publicznie ujawnił, że jest niepijącym alkoholikiem. Napisał ponadto powieść Selekcja. Opublikował także nawiązującą do Opowiadań o Leninie Michaiła Zoszczenki książkę pt. Czytanki o dobrej zmianie. Lektury z ćwiczeniami dla mord zdradzieckich i kanalii.
Odznaczony został Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

Wojciech Maziarski - Czytanki o dobrej zmianie. Lektury z ćwiczeniami dla mord zdradzieckich i kanalii
17.VII, godz. 16.30 - Jastrzębie Zdrój, ul. Katowicka 24, Księgarnia BookBook
18.VII, godz. 17.00 – Cieszyn, ul. Głęboka 6, Księgarnia BookBook

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama