, poniedziałek 17 czerwca 2019
Spotkanie w ramach programu „Czyste powietrze”
Podczas spotkania na pytania mieszkańców odpowiadać będą specjaliści z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz mgr inż. Maciej Mierzejewski - uprawniony audytor i doradca. fot: pixabay.comDodaj do Facebook

Spotkanie w ramach programu „Czyste powietrze”

red./mat.pras.
We wtorek, 16 kwietnia 2019 r. o godz. 17:00 w sali widowiskowej Cieszyńskiego Ośrodka Kultury "Dom Narodowy", odbędzie się otwarte spotkanie dla mieszkańców Cieszyna zainteresowanych uzyskaniem dofinansowania w ramach programu "Czyste Powietrze".

Podczas spotkania na pytania mieszkańców odpowiadać będą specjaliści z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz mgr inż. Maciej Mierzejewski - uprawniony audytor i doradca.

Celem programu „Czyste Powietrze” jest zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program umożliwia otrzymanie dotacji lub pożyczkę na wymianę starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizację budynków jednorodzinnych, co pomoże efektywniej zarządzać energią.

Z programu mogą skorzystać osoby fizyczne – właściciele domów jednorodzinnych lub osoby posiadające zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego.

Dofinansowania są przewidziane na wymianę starych źródeł ciepła oraz zakup i montaż nowych źródeł ciepła, spełniające wymagania programu, docieplenie przegród budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, instalację odnawialnych źródeł energii – kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznej oraz montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Korzystając z programu można zyskać zwrot części poniesionych kosztów. Maksymalny możliwy koszt, od którego liczona jest dotacja to 53 tys. zł. Jeśli koszty realizacji inwestycji przekroczą 53 tys. zł., dodatkowe koszty mogą być dofinansowane w formacie pożyczki. Minimalny koszt kwalifikowany projektu to 7 tys. zł.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama