, sobota 26 maja 2018
Sonea – jedno miejsce a tysiące rozwiązań
Firma Sonea to już 15 lat tradycji obecności na szeroko rozumianym Śląsku Cieszyńskim.  fot: SoneaDodaj do Facebook

Sonea – jedno miejsce a tysiące rozwiązań

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Sonea – jedno miejsce a tysiące rozwiązań


Sonea – jedno miejsce a tysiące rozwiązań


Sonea – jedno miejsce a tysiące rozwiązań


Sonea – jedno miejsce a tysiące rozwiązań


Sonea – jedno miejsce a tysiące rozwiązań

Każdy z nas chce mieszkać w pięknych wnętrzach. Rynek wnętrzarski co rusz oferuje nam nowe rozwiązania. Meble w domu maja być piękne ale i funkcjonalne. Jedni szukają minimalizmu, inni mebli z charakterem a jeszcze inni doceniają stare meble w które można tchnąć nowe życie. W gąszczu propozycji najbardziej kierujemy się jednak ceną. Bywa, że wymarzona szafa czy nawet kuchnia nie jest osiągalna. Wtedy wystarczy znaleźć sposób by niższym kosztem i niewielkim nakładem własnej pracy zrealizować swoje marzenie. W tym może pomóc firma Sonea.

Wprowadzi każdego w sposób dostępny w świat dizajnu, obowiązujących trendów oraz nowości. „Wszystko do mebli” to nie jest magiczny świat otwarty tylko dla rzemieślników. Klient indywidualny może dotknąć tego świata, tych różnorakich materiałów, z których można wykreować swoje oryginalne otoczenie. Sonea współpracuje z największymi producentami w branży, posiada w ofercie produkty włoskich dizajnerów, a także produkty na każdą kieszeń. W jednym miejscu można znaleźć ponad setkę kolorów płyt meblowych, olbrzymi wachlarz kolorystyczny blatów kuchennych, niezliczoną ilość modeli uchwytów od tych oryginalnych ekskluzywnych po proste w formie i dostępne cenowo dla każdego.

Firma Sonea to już 15 lat tradycji obecności na szeroko rozumianym Śląsku Cieszyńskim. Na początku fi rma działała pod nazwą Soma 4 i zajmowała się głównie obsługą zakładów stolarskich oraz zaopatrzeniem w półprodukty meblarskie, a także świadczeniem usług. Skala działalności w tamtych czasach była niewielka, lecz już wtedy fi rma była rozpoznawalna na rynku lokalnym. Znaczący przełom nastąpił w roku 2008 kiedy to fi rma zmieniła właściciela, nazwę oraz siedzibę jednocześnie. Od tego momentu zaczęła funkcjonować przy ulicy Hajduka 2, jako fi rma Sonea Sp. z o.o. Biorąc pod uwagę, iż nowym właścicielem została osoba działająca od wielu lat w branży wnętrzarskiej oraz szeroko rozumianej branży półproduktów dla meblarstwa nastąpił dynamiczny rozwój fi rmy oraz zwiększyło się jej znaczenie na Rynku Śląska Cieszyńskiego i nie tylko. Firma zaczęła coraz odważniej wychodzić poza dotychczasowe obszary, obecnie posiada odbiorców na terenie całego kraju, a także poza jego granicami np. w Czeskiej Republice, Słowacji, Węgrzech. Również w 2008 roku Sonea zainwestowała duże środki w nowoczesny park maszynowy, co pozwoliło wykonywać usługi obróbki materiałów drewnopochodnych na najwyższym poziomie. Nastąpił dynamiczny rozwój. 1300 m2 powierzchni magazynowo-sklepowej pozwoliło na poszerzenie asortymentuo wiele nowych produktów, oraz znaczne powiększenie dostępnej kolorystyki blatów oraz płyt meblowych. Firma zaczęła mocno promować produkty nawiązujące do obowiązujących trendów wnętrzarskich oraz bardziej trafi ając również do klientów indywidualnych. Cykliczne akcje promocyjne, coraz bardziej dojrzała oraz perfekcyjnie przeszkolona kadra zaczęły procentować coraz większym gronem zadowolonych klientów. Dynamiczny rozwój, ponadprzeciętne wyniki sprzedażowe oraz zaangażowanie tak właścicieli, jak i całej kadry zaowocowało przyznaniem w roku 2010 oraz 2014 prestiżowej nagrody Gazeli Biznes.

– „Wyróżnienie natchnęło nas jako fi rmę do jeszcze większego wysiłku celem udoskonalania obsługi klienta indywidualnego. Dużo ciepłych słów należy się niewątpliwie kadrze fi rmy, wszystko to ludzie z długim stażem i co należy podkreślić z dużym doświadczeniem oraz zaangażowaniem. Wszystko to osoby, które w mocny sposób identyfi kują się z fi rmą i zawsze z kompetencją najwyższych lotów oraz ciepłym podejściem traktują wszystkich klientów.” - mówi prezes Ryszard Zdunek

Firma Sonea otrzymała również certyfikat Rzetelnej Firmy. Otrzymują go przedsiębiorstwa, które w sposób prawidłowy i terminowy regulują swoje zobowiązania względem dostawców, urzędów oraz innych podmiotów. Dzięki dynamicznemu rozwojowi ciągle powiększa się kadra pracowników. Przyszedł jednak nieoczekiwany zwrot w historii firmy. Na początku roku 2017 miasto Cieszyn otrzymało dotację na przebudowę wę- zła komunikacyjnego wraz z placem przesiadkowym od ul. Bielskiej do ul. Hajduka, co wiąże cię z wyburzeniem obecnie zajmowanych przez firmę budynków. Przez krótką chwilę istnienie Sonei stanęło pod znakiem zapytania. Tak duża firma potrzebuje na swoją działalność dużych powierzchni magazynowych.

Firma Sonea będzie znajdowała się przy ul. Kościuszki 33 tereny starej cegielni (vis a vis Merkury Marketu). Finalnie do sierpnia tego roku powstaną 2 obiekty o łącznej powierzchni około 1500-1600 m2 powierzchni usługowo-handlowej. Duże wygodne parkingi, dizajnerskie przestrzenie, czytelne ekspozytory, nastąpi również poszerzenie asortymentu. Z myślą o klientach indywidualnych zaplanowano inwestycję w najnowocześniejszy na południu Polski park maszynowy tak aby usługi dla klientów były wykonywane na najwyższym europejskim poziomie.

www.sonea.pl
tel/fax: +48 33 8514 134
+48 604 597 893
e-mail: sonea@sonea.pl

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama