, poniedziałek 17 grudnia 2018
„Sny o zwycięstwie” - wspieramy Mateusza w drodze do Pjongczang
My – lokalna społeczność możemy wesprzeć cieszyńskiego olimpijczyka w drodze po kwalifikację do Pjongczang i stawić się 29 grudnia 2017 roku o godzinie 17:00 w piwnicy Browaru Zamkowego w Cieszynie. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

„Sny o zwycięstwie” - wspieramy Mateusza w drodze do Pjongczang

DR
Już za nieco ponad dwa miesiące rozpoczną się wyczekiwane przez wielu igrzyska olimpijskie w Pjongczang. Duże szanse na reprezentowanie Polski w Korei Południowej ma pochodzący z Cieszyna Mateusz Ligocki. Jeżeli kwalifikacja się powiedzie, będą to już jego czwarte Igrzyska Olimpijskie po Turynie, Vancouver i Soczi. My – lokalna społeczność możemy wesprzeć cieszyńskiego olimpijczyka w drodze po kwalifikację do Pjongczang i stawić się 29 grudnia 2017 roku o godzinie 17:00 w piwnicy Browaru Zamkowego w Cieszynie.

Tam będzie można się spotkać z Mateuszem Ligockim i wesprzeć go w walce o nominację olimpijską do przyszłorocznych Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang. Utalentowany snowboardzista opowie o przebiegu swojej dotychczasowej kariery oraz o aspiracjach sportowych i planach na przyszłość. Spotkaniu towarzyszyć będzie koncert w wykonaniu Grzegorza Majzela. Artysta poznał Ligockiego w trakcie przygotowań do igrzysk olimpijskich w Soczi. Ten czas był dla cieszyńskiego sportowca niezwykle trudny. Zagrożony stał się nawet start w najważniejszej imprezie sportowej na świecie. Ówczesny stan wykluczał Mateusza z jakiejkolwiek rywalizacji. Zapalenie stawów, całkowite osłabienie organizmu, nieumiejętność chodzenia i wielka walka z czasem. Mateusz jednak się nie poddał i chciał pokonać chorobę. To mu się udało. Ta historia stała się inspiracją dla Grzegorza Majzela, który w swojej twórczości postanowił opowiedzieć o walce i ostatecznym trumfie sportowca. Tak powstała kompozycja „Teo-Ma”. Skąd taka nazwa? Mateusz Ligocki to dla przyjaciół „Mateo”. „Teo-Ma” to poniekąd zapis walki jaką stoczył. Historia napisana przez życie, ale opowiedziana przez muzyka skłania do refleksji, daje motywację do działania i pozytywnie nastraja. Oficjalnie kompozycja „Teo-Ma” zabrzmiała po raz pierwszy 5 września 2015 roku w niezwykłym miejscu, bo w kopalni „Guido” w Zabrzu. Na premierze był Mateusz Ligocki wraz ze swoją rodziną i przyjaciółmi. Miesiąc później pojawiło się nagranie studyjne i klip.

Teraz mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego mają okazję usłyszeć ją na żywo, a przy tym wesprzeć trzykrotnego olimpijczyka w walce o czwarte igrzyska. Przed Mateuszem bardzo ważne starty, dlatego 29 grudnia br. widzimy się w Browarze Zamkowym!

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama