, czwartek 21 listopada 2019
Słoneczna Kraina Dzieciom niesie z sobą uśmiech
Słoneczny Piknik dla dzieci fot: mat.prasDodaj do Facebook

Słoneczna Kraina Dzieciom niesie z sobą uśmiech

Iwona Włodarczyk
Wszyscy dorośli są zobowiązani do tego, aby sprawiać, że codzienne życie dzieci nie będzie przysparzało im zmartwień, cierpienia, a na ich buziach będzie gościł uśmiech.

Dzieci zdrowe, mające pełne rodziny, które dbają o ich codzienne potrzeby nie raz kapryszą z byle powodu, a nad drobnymi trudnościami na jakie się natykają przechodzą nieraz bez większych refleksji. Było by idealnie gdyby wszystkie dzieciaki bez wyjątku były zdrowe, lecz życie bywa okrutne i los obdarza niektóre z nich różnymi chorobami. Dzieci cierpią, a wraz z nimi ich rodzice, którzy podejmują nierówną walkę z chorobą, a co za tym idzie również z trudami dnia codziennego. To właśnie takim rodzinom udziela wsparcia Słoneczna Kraina Dzieciom. Wsparcie odbywa się na różnych płaszczyznach, a jedną z jego form jest np. odnowienie i wyposażenie pokoju, w którym mieszkają maluchy.
Jedną z wielu osób zaangażowanych całym sercem w działalność fundacji jest pani Monika Rabczak. To właśnie panią Monikę poprosiłam o kilka słów, które w dużym skrócie pozwolą czytelnikom na zapoznanie się z jej działalnością oraz motywami jakie dają siłę do działania w fundacji zarówno jej jak i wszystkim tym którym dobro dzieci nie jest obojętne.
Monika Rabczak
- Myśli pani, że ludzie będą chcieli nam pomóc? Co my im możemy dać w zamian? Bo wie pani, niewiele mamy...
- Jestem tego pewna! Wielu ludziom więcej radości daje dzielenie się niż otrzymywanie. Co w zamian? Uśmiech:) Wasze pięknie uśmiechnięte buźki będą dla nich największą nagrodą...
-Namalowałam z siostrą rysunek - to jesteśmy my i nasza choinka. Pokaże go pani ludziom?
- piękny! Pokażę.
Tak właśnie, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, rozpoczynała się bajka o dwóch ślicznych dziewczynkach, które marzyły o pokoiku, w którym stanąć będzie mogła choinka, w którym zamiast na dmuchanym materacu spać będą we własnych łóżeczkach. Uwielbiamy sprawiać by każda bajka miała swoje szczęśliwe zakończenia…

Miłość do dzieci i pasja do działania dała silne fundamenty do powstania naszej Fundacji.
Bo my uwielbiamy zaskakiwać dzieci. Wywoływać na ich buźkach uśmiech, spełniać marzenia, kolorować świat, zwłaszcza tych najbardziej potrzebujących.
Staramy się pokazać światełko w tunelu rodzicom dzieci niepełnosprawnym, dawać nadzieję i wsparcie w chwilach zwątpienia i słabości.
Nasze serce oddane jest także dzieciom ze środowisk dysfunkcyjnych, często przebywających w pieczy zastępczej.
Tylko w ostatnim półroczu obok wielu działań związanych z nieodpłatną wczesną diagnostyką dzieci z grup ryzyka, eventów dla dzieci prowadzonych przez słonecznych terapeutów, spełniliśmy największe marzenia Kingi, Emilki, Krysi, Oliwiera, Marcela i Filipa. Słoneczne remonty dziecięcych pokoików dają nam, a przede wszystkim naszym małym podopiecznym najwięcej radości i są naszą największą dumą. Cieszy nas także szczęście Oliwierka, który pokochał spacery w swoim nowym, pięknym,specjalistycznym wózku.
Staramy się pozytywnie zarażać robieniem rzeczy dobrych. Cieszymy się, że Fundacja Słoneczna Kraina Dzieciom ma coraz więcej przyjaciół. Bo RAZEM można zrobić jeszcze więcej!
W tym miejscu ukłony i podziękowania kierujemy w stronę Darczyńców, bo to właśnie dzięki nim możemy kolorować świat najbardziej potrzebujących.
Ty także możesz mieć udział w działaniach Fundacji i dołączyć do grona Słonecznych Darczyńców.
15 sierpnia 2019 r, w samym sercu malowniczej Brennej, ul. Sportowa 3, odbędzie się SŁONECZNY PIKNIK W KOZIEJ ZAGRODZIE, podczas którego obok walorów zabawowych i licznych atrakcji, które czekać będą na wszystkie dzieci, pokażemy także ile radości daje pomaganie innym.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama