, poniedziałek 10 sierpnia 2020
Skoczów: Szykuje się duży remont basenu
Jeżeli wszystkie prace wewnątrz budynku zostaną wykonane na czas, basen zostanie otwarty 15 września tego roku.  fot: arch. GCDodaj do Facebook

Skoczów: Szykuje się duży remont basenu

DR
W Skoczowie ruszyła termomodernizacja Krytej Pływalni „Delfin”. Obecnie trwają prace rozbiórkowe i odkrywkowe. Na razie okoliczni mieszkańcy mogą korzystać z oferty basenu, jednak na 15 czerwca planowane jest jego zamknięcie, wówczas mają się rozpocząć prace wewnątrz budynku.

Za drugim podejściem udało się rozstrzygnąć przetarg na termomodernizację basenu w Skoczowie. Pierwszy przetarg został unieważniony, ze względu na zbyt wysokie ceny ofert. Firma, którą wyłoniono w drugim przetargu, zaoferowała lepszą cenę – 3 mln 924 tys. zł, a także skrócenie terminu realizacji o 28 dni.

Zaplanowane prace obejmują wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, docieplenie ścian zewnętrznych oraz stropodachu. Ocieplona zostanie również niecka basenu oraz zjeżdżalnia. W planach jest także wymiana instalacji wentylacji mechanicznej oraz wykonanie gazowego układu kogeneracyjnego i zmianę wymienników wody basenowej. Pojawi się instalacja fotowoltaiczna. Wymienione zostaną płytki ceramiczne i uzupełnione zostaną spoiny. Remont obejmie również sufit i schody do zjeżdżalni.

Jeżeli wszystkie prace wewnątrz budynku zostaną wykonane na czas, basen zostanie otwarty 15 września tego roku.

Co ważne, gminie udało się jednak pozyskać dofinansowanie w wysokości 1 mln 373 tys. zł. ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama