, sobota 6 czerwca 2020
Skoczów: Mesajah, Kasia Kowalska, Universe!
Święto miasta rozpocznie się w piątek (8.06). fot: arch. GCDodaj do Facebook

Skoczów: Mesajah, Kasia Kowalska, Universe!

red.
Skoczów: Mesajah, Kasia Kowalska, Universe!

Program 51. Dni Skoczowa!

Już w najbliższy weekend odbędą się 51. Dni Skoczowa! W planach dużo dobrej muzyki i wiele atrakcji dla każdego.

Święto miasta rozpocznie się w piątek (8.06) od przemarszu w barwnym korowodzie dzieci i młodzieży. Wyruszy on sprzed restauracji przy ulicy Mickiewicza 20, a swój finał będzie miał na skoczowskim rynku. Zaraz po oficjalnym otwarciu 51. Dni Skoczowa zaprezentują się uczniowie skoczowskich szkół i przedszkoli. Później przyjdzie czas na klimaty reggae. O to zadba cieszyńska grupa Rastafajrant, a następnie gwiazda wieczoru – Mesajah z zespołem Riddim Bandits. Wieczór zakończy się dyskoteką w rytmach znanych przebojów.

W sobotę (9.06) odbędzie się projekcja filmów animowanych, których twórcami są dzieci uczęszczające na zajęcia do MCK „Integrator” . Razem z Anitą Trąbałą i Tomaszem Matulą będzie można zatańczyć zumbę, a najmłodsi będą mogli odwiedzić wioskę smerfów. Tego dnia warto spróbować swych sił w XIX Mistrzostwach Skoczowa w Rzucie Beretem. Nie zabraknie żywiołowych popisów różnorodnych formacji tanecznych i energicznej muzyki, o którą zadbają dziewczyny z zespołu Electric Girls. Punktem kulminacyjnym będzie koncert Kasi Kowalskiej.

W niedzielę (10.06) zaprezentuje się Skoczowski Uniwersytet III Wieku – wystąpią Gwiazdy Szeryfa. Następnie czas na kolejną zumbę, a później pora na dawkę muzyki. W pierwszej kolejności dla publiczności zaśpiewa Wojciech Gąssowski, następnie scenę opanują młodzi wokaliści – uczniowie Mariusza Śniegulskiego, a na koniec wieczoru i trzydniowego świętowania legendarne utwory lat 80. i 90. przypomni zespół Universe.

Oprócz głównych wydarzeń na rynku, będzie również kilka wydarzeń towarzyszących, m.in. Otwarty Turniej Szachowy w Skoczowskiej Jedynce i tradycyjnego Najszybszego Zjazdu Rurą, organizowanego w Krytej Pływalni „Delfin”. Natomiast w niedzielę odbędzie się kolejny turniej tenisa stołowego dla dzieci i młodzieży, już VI Harcerska Gra Miejska oraz degustacja zdrowej żywności. Podczas 51. Dni Skoczowa na rynku pojawią się regionalne pyszności przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich oraz najróżniejsze stoiska handlowe. Warto również obejrzeć wystawę, związaną z jubileuszem setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dzieci mogą skorzystać również z atrakcji o rekreacyjnym charakterze, usytuowanych na Małym Rynku.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama