, czwartek 20 luty 2020
Skoczów: 750 sadzonek dębów na pierwszy dzień wiosny
Symboliczne przykrycie sadzonki łopatką ziemi było zwieńczeniem całej akcji.  fot: UM SkoczówDodaj do Facebook

Skoczów: 750 sadzonek dębów na pierwszy dzień wiosny

DR/mat.pras.
Skoczów: 750 sadzonek dębów na pierwszy dzień wiosny

fot: UM Skoczów

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w Skoczowie minął pod hasłem "Sadzimy 750 dębów". Akcja prowadzona była przez Miejskie Centrum Kultury "Integrator". Miniaturowe sadzonki dębu, rozdawane przez organizatorów na rynku, można zasadzić we własnym ogródku lub lasku miejskim.

W uroczystości, która była pamiątką jubileuszu 750-lecia Skoczowa, wzięli udział: burmistrz Mirosław Sitko wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Skoczowa Rajmundem Dedio, zastępca burmistrza Andrzej Bubnicki, sekretarz gminy Beata Macura, przewodniczący Rady Powiatu Cieszyńskiego Ludwik Kuboszek, sekretarz powiatu Józef Waszut oraz radni Rady Miejskiej Skoczowa i sołtysi. Posadzili oni w parku im. Pawła Tendery pamiątkowy Dąb Jubileuszowy na 750 lat Skoczowa. Symboliczne przykrycie sadzonki łopatką ziemi było zwieńczeniem całej akcji.

-Ten symboliczny dąb upamiętnia 750 lat naszego pięknego miasteczka. Dąb to siła i moc. Mamy nadzieję, że dzięki naszej opiece urośnie i będzie przypominać o jubileuszu, nawet gdy nas już nie będzie - mówił burmistrz Skoczowa, Mirosław Sitko.

Komentarze: (9)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Świetna akcja. Miło że pan burmistrz w niej uczestniczył. Życzę powodzenia panie burmistrzu.

Żałosny skoczowski triumwirat, a w nim najgorszy magister civium w dziejach tego biednego miasta. Wstyd!

Witamy serdecznie Pana dyrektora bibiblioteki, interenowego rzecznika prasowego Skoczowa.
Panie burmistrzu głowa do gòry posada w Cieszynie czeka. Fotel jeszcze ciepły, tylko gabinet nieco mniejszy niż w Skoczowie. I Pani sekretarka na miejscu.. . A wkrętak ten sam do przykręcsna tablic. Na miejscu w szufladzie;-). Uff, co władza robi z ludźmi.
Co na to wszytko żonka? Mniejszy gabinet... Poradzi sobie z Tym?

Odpowiedni pan burmistrz,na odpowiednim miejscu. Brawo. Nareszcie Skoczów ma odpowiedniego włodarza.

Bez komentarza !!!! Tego CYRKU nie ma co komentowac !!!

Całe szczęście do wyborów jeszcze troszkę. Teraz wszyscy już czekamy na zmianę ratuszowej ekipy. Nie może być tak, że wśród włodarzy Śląska Cieszyńskiego (wójtowie i burmistrzowie), królują dowcipy na temat Skoczowa. Panie Sitko, pana brak zdecydowania, żałosny wizerunek oraz "mistrzostwo" w kadrowych decyzjach przejdą do historii. Nawet ten dąb, który pan posadził wygląda jak z supermarketu. Pies go posika i pewnie uschnie. Zostanie tylko tabliczka. A gdzie pan vice ma swoją słynną czapkę zimową? Ta czapka jest wisienką na fotografiach słynnej trójcy. Jestem zawiedziona...;-)

"Do wyborów jeszcze troszkę"
Autorce tego postu marzeń odbierać nie wolno, bo ......... nic w sumie nas nie kosztują.

Ja prawie na każdej imprezie w skoczowie widzę tą nieszczęsną ekipę ratuszową w komplecie - burmistrz, zastępca i sekretarz - no do jasnej cholery czy takie jest parcie na media żeby wszyscy musieli wszędzie łazić. Czy Państwo nie macie nic do roboty w tym urzędzie. Weźcie się podzielcie i chodźcie osobno bo to nie wygląda dobrze... serio!

Takie mam nieodparte wrażenie, że w całej tej akcji to nie dęby i nie Skoczów ze swoją historią, a właśnie ta ekipa ze zdjęcia była najważniejsza.
.
No trochę nieszczęśliwie pisowskiemu burmistrzowi sadzenie drzewek zbiegło się z ogólnopolska akcją PO protestu przeciw barbarzyństwom pisowskiego ministra - ale cóż, Sitko od początku jakoś nie ma szczęścia do dobrych pomysłów.
Musi teraz liczyć na to, że żaden z partyjnych towarzyszy nie doniesie na niego do Komitetu Centralnego na Nowogrodzkiej (choć ja osobiście uważałbym na przykład na Andrzeja B.).

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama