, środa 19 luty 2020
Skazani wyszli z więzienia – zbierać śmieci
por. Tomasz Głasek fot: por. Tomasz GłasekDodaj do Facebook

Skazani wyszli z więzienia – zbierać śmieci

por. Tomasz Głasek
Osadzeni z Zakładu Karnego w Cieszynie po raz kolejny wzięli udział w obchodach Dnia Ziemi.

W tym roku, po wcześniejszym porozumieniu z Gminami Wisła, Brenna i Cieszyn, przez cały tydzień pomiędzy 16 a 20 kwietnia, więźniowie sprzątali tereny wzdłuż rzeki Wisły w Wiśle, przełęcz Salmopol, wały przy rzece Brennicy w Brennej oraz brzegi rzeki Bobrówka w Cieszynie. W ciągu pracy zebrano kilkadziesiąt worków śmieci, najwięcej było plastikowych i szklanych butelek, puszek.

W Zakładzie Karnym w Cieszynie kształtowanie postaw ekologicznych odbywa się, tak naprawdę, przez cały rok. W jednostce penitencjarnej osadzeni segregują odpady, biorą udział w zbiórkach surowców wtórnych takich jak makulatura, zużyte baterie, plastikowe nakrętki.
W ostatniej akcji kilkadziesiąt kilogramów zakrętek przekazano na zbiórkę charytatywną dla chorego dziecka. Funkcjonariusze Służby Więziennej w swej codziennej pracy z osadzonymi promują działania proekologiczne. Organizowane są zajęcia uczące m.in. właściwego segregowania śmieci, odzyskiwania surowców, czy walki ze smogiem. Emitowane są audycje i pogadanki edukacyjne z zakresu ochrony środowiska.

Ponadto w cieszyńskim więzieniu od wielu lat prowadzone są działania zmierzające do zmniejszenia zużycia wody, energii cieplnej i elektrycznej. Wykonano w tym celu kompleksową termomodernizację budynków warsztatowych oraz wybranych obiektów przywięziennych. Stosowane są czasowe baterie umywalkowe w łaźni i w celach. Zastosowano automatyczne sterowanie oświetleniem wewnętrznym i zewnętrznym. W minionym roku wymieniono także żarówki na oświetlenie ze źródłem oświetlenia LED.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama