, czwartek 21 marca 2019
Samorząd na wyciągnięcie ręki
W Cieszynie rozpoczyna się cykl spotkań poświęconych mechanizmom regulującym funkcjonowanie samorządu terytorialnego. fot: DRDodaj do Facebook

Samorząd na wyciągnięcie ręki

red./mat.pras.
W Cieszynie rozpoczyna się cykl spotkań poświęconych mechanizmom regulującym funkcjonowanie samorządu terytorialnego. Pierwsze spotkanie odbędzie się 17.04.2018 r. o godz. 16.30 w sali 126 cieszyńskiego Ratusza i potrwa do 18.45. Jego tematem będą Ustawowe zasady funkcjonowania samorządu gminnego. Spotkanie poprowadzi burmistrz Ryszard Macura.

Wszystkie spotkania składać się będą z części wykładowej i warsztatowej. W pierwszej części burmistrz zaprezentuje najważniejsze kwestie związane z zapowiedzianym tematem. Drugiej części towarzyszyć będzie krótka dyskusja i rozwiązywanie testu podsumowującego prezentowane zagadnienie, przy czym test będzie weryfikował sobie sam uczestnik spotkania.

- Całość powinna przebiegać w spokojnej i otwartej atmosferze, służącej przybliżaniu pracy samorządu terytorialnego różnym grupom społecznym. Spotkanie otwarte jest bowiem zarówno dla tych, którzy już dziś pracują w samorządzie i chcieliby po prostu odświeżyć swoją wiedzę, a być może też w przyszłości podzielić się swoimi umiejętnościami; jak również dla tych, którzy obserwują samorząd z boku i pragną lepiej go poznać poprzez tego typu nie nazbyt zobowiązujące spotkania – informuje Urząd Miejski.

Dodatkowym celem tych spotkań jest promowanie samorządu terytorialnego jako interesującego miejsca pracy. Jednym z efektów będą gotowe zestawy pytań testowych, których na rozmowach kwalifikacyjnych bądź testach egzaminacyjnych mogą się spodziewać potencjalni kandydaci do pracy w jednostkach miejskich.

Zgłoszeń do udziału w spotkaniu można dokonywać na adres praca@um.cieszyn.pl.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama