, sobota 6 czerwca 2020
Są środki na remont noclegowni
Zdjęcie poglądowe fot: pixabay.comDodaj do Facebook

Są środki na remont noclegowni

DR
Bank Gospodarstwa Krajowego przyznał środki na modernizację i dostosowanie noclegowni dla bezdomnych, a także mieszkania chronionego w Cieszynie. Jest to kwota blisko 2 mln zł.

Budynek noclegowni przejdzie gruntowny remont. Wiąże się on z wyburzeniem części budynku socjalnego, a także ze sporymi zmianami wewnętrznego układu. - Bardzo się cieszę, bo w ten sposób realizujemy kolejny krok radzenia sobie z problemem bezdomności, radzenia sobie z kilkoma problemami natury społecznej – mówi burmistrz Ryszard Macura - Podjęliśmy w ubiegłym roku akcję egzekwowania od mieszkańców żyjących na garnuszku pewnych zobowiązań dotyczących funkcjonowania ich mieszkań, stąd niestety pojawiło się dość dużo eksmisji. Czujemy się odpowiedzialni, żeby tym osobom zapewnić dach nad głową. Chcemy też wymagać od siebie odpowiedniego standardu tych miejsc, ale też wymagać od potencjalnych osób, którym wydarzyło się coś trudnego w życiu, żeby wskazać też realną ścieżkę wychodzenia, dając pewne możliwości, ale też nie ukrywam stawiając jednak pewne wymagania – tłumaczy burmistrz.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama