, piątek 5 czerwca 2020
Rzeki osiągnęły stan alarmowy
Drogomyśl. fot: UMDodaj do Facebook

Rzeki osiągnęły stan alarmowy

DR
Ulewne deszcze nie ustępują, a wody, także w naszym regionie, wciąż przybywa. Niektóre rzeki osiągnęły stan alarmowy, pojawiają się liczne podtopienia zwłaszcza na posesjach i drogach, a wczoraj w Lesznej Górnej i Koniakowie doszło do osunięcia się ziemi. Strażacy mają pełne ręce roboty.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje o stanie alarmowym w Wiśle - Czarne na rzece Biała Wiseła, w Wiśle, Ustroniu i Skoczowie na rzece Wisła, w Górkach Wielkich na rzece Brennica oraz w Cieszynie na rzece Olza. W kilku miejscach w naszym regionie obowiązuje również stan ostrzegawczy. Przypomnijmy, że wciąż obowiązuje wydane wczoraj przez wojewodę śląskiego pogotowie przeciwpowodziowe, m.in. na terenie powiatu cieszyńskiego.

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej silny deszcz padać ma do godz. 18.00 (23.05). W naszym powiecie obowiązuje stopień 3 ostrzegania, podczas którego zalecana jest najwyższa ostrożność.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama