, sobota 26 maja 2018
Rozpoczyna się egzamin gimnazjalny 2017
Najpierw zmierzą się z historią i wiedzą o społeczeństwie, a dwie godziny później przyjdzie czas na język polski. fot: PixabayDodaj do Facebook

Rozpoczyna się egzamin gimnazjalny 2017

red.
Dzisiaj, 19 kwietnia uczniowie gimnazjów w całej Polsce o godzinie 9:00 przystąpią do egzaminów gimnazjalnych. Rozpoczną je od części humanistycznej. Najpierw zmierzą się z historią i wiedzą o społeczeństwie, a dwie godziny później przyjdzie czas na język polski.

Test z WOS-u i historii potrwa 60 minut, po nim nastąpi godzinna przerwa. Po tym czasie uczniowie wrócą do sal i przez 90 minut będą pisać egzamin z języka polskiego. W tej części zmierzą się również z zadaniami otwartymi, które mają sprawdzić umiejętności pisania, wnioskowania i argumentacji.

Nie ma żadnego dolnego progu, poniżej którego test nie zostaje zaliczony. Jednak przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia edukacji na poziomie gimnazjum. Ma on kierować ucznia na wybór szkoły średniej. Od ilości zdobytych punktów zależy później przyjęcie lub odrzucenie kandydatury podczas rekrutacji.

Jutro uczniowie podejdą do egzaminów z przedmiotów przyrodnicznych - biologii, chemii, fizyki i geografii oraz z matematyki. W piątek odbędzie cię część językowa, która przeprowadzona zostanie na dwóch poziomach, najpierw na podstawowym, a później na rozszerzonym.

Jak do egzaminu nastawiają się uczniowie cieszyńskich szkół?
-Jestem dobrej myśli. Staram się nie stresować i skupić na tym, co będę pisać. Myślę, że jestem odpowiednio przygotowana - mówi jedna z uczennic Gimnazjum nr 1 w Cieszynie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama