, środa 19 luty 2020
Rozpoczęto realizację projektu w Drogomyślu
W Zespole Szkół w Drogomyślu powstaną dwie sale: regionalna i multimedialna. fot: UG StrumieńDodaj do Facebook

Rozpoczęto realizację projektu w Drogomyślu

red./mat.pras.
W Zespole Szkół w Drogomyślu powstaną dwie sale: regionalna i multimedialna. To wynik dalszej współpracy pomiędzy uczniami ze szkoły z Drogomyśla a szkoły z czeskiego Vratimova.

Szkoła w Drogomyślu zyska sprzęt, który pomoże w zorganizowaniu dni projektowych. Te jako imprezy cykliczne wejdą na stałe w kalendarz pracy szkoły. Będą to m.in. Szkolny Dzień Tradycji, konkurs fotograficzno- plastyczny a także Dzień Otwarty dla absolwentów i rodziców.

- Poprzez wspólne działania dążymy do zacieśnienia kontaktów polsko- czeskich, przełamania barier, które w przyszłości mamy nadzieję zaowocują na różnych płaszczyznach życia społecznego zarówno po stronie czeskiej jak i polskiej - informuje Urząd Gminy Strumień.

Wartość projektu pn. „Czerpiąc siłę z wody, czyli o małej wiosce w Żabim Kraju nad Wisłą i pięknym mieście nad Ostrawicą” to 16 425,00 euro. Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 13 961,25 euro, to 85% całej wartości projektu. 821,25 euro dorzucone zostanie z budżetu państwa a pozostałe 1 642,50 euro z budżetu gminy.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama