, wtorek 19 listopada 2019
Remont atrakcji turystycznej w centrum miasta
Na ten czas przestrzenią dla eksponatów pochodzących z muzeum będzie Dworzec Cieszyn.  fot: FJDDodaj do Facebook

Remont atrakcji turystycznej w centrum miasta

DR
Remont atrakcji turystycznej w centrum miasta

Od 1 kwietnia Muzeum Drukarstwa w Cieszynie będzie niedostępne dla zwiedzających, a to z powodu rozpoczynających się prac remontowych, mających przyczynić się do wzrostu liczby odwiedzin. Na ten czas przestrzenią dla eksponatów pochodzących z muzeum będzie Dworzec Cieszyn.

W ramach remontu, adaptacji i rozbudowy, znajdującego się na Szlaku Zabytków Techniki Muzeum Drukarstwa, zaplanowano m.in. zwiększenie powierzchni użytkowej przeznaczonej na działalność kulturalną, edukacyjną i wystawienniczą, a także prace związane z zagospodarowaniem terenu w najbliższym otoczeniu. Obiekt poprawi również swoją dostępność dla osób niepełnosprawnych, a to za sprawą windy i odpowiednio przystosowanych toalet.

Przy okazji remontu cieszyńskiego muzeum pojawiło się pytanie, gdzie umieścić znajdujący się tam sprzęt, tak by był bezpieczny i się nie zniszczył. - Znaleźliśmy bardzo dobre miejsce, które pozwoli nam promować Muzeum Drukarstwa. Mamy nadal wolne przestrzenie na Dworcu Cieszyn, na razie nie mamy tam wynajmujących, więc umieściliśmy tam część sprzętu – mówi burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz.

Muzeum Drukarstwa w Cieszynie powstało z inicjatywy Karola Franka w roku 1996 w celu zachowania dóbr kulturowych i materialnych cieszyńskiego drukarstwa. Pomyślane zostało też jako ukłon i upamiętnienie bogatych tradycji drukarskich na Śląsku Cieszyńskim. Remont obiektu ma kosztować ponad 1, 3 mln zł, na jego realizację pozyskano dotację w wysokości 1,15 mln zł. Prace budowlane mają zakończyć się w sierpniu, otwarcia należy się spodziewać jednak w listopadzie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama