, sobota 23 marca 2019
Rekolekcje wielkopostne w zakładzie karnym
Rekolekcje poprowadził kapelan o. Rafał Leszek Kogut z Zakonu Braci Mniejszych – Franciszkanów fot: por. Tomasz GłasekDodaj do Facebook

Rekolekcje wielkopostne w zakładzie karnym

por. Tomasz Głasek
W Zakładzie Karnym w Cieszynie w dniach 02-04.03.2018 r. odbyły się trzydniowe rekolekcje wielkopostne „Nowe Życie”. Rekolekcje poprowadził kapelan o. Rafał Leszek Kogut z Zakonu Braci Mniejszych – Franciszkanów wraz z przedstawicielami Szkoły Nowej Ewangelizacji Wspólnota „Zacheusz” z Cieszyna.

Uzupełnieniem nauk rekolekcyjnych były świadectwa wygłoszone przez zaproszonych gości, którzy podzielili się swoimi trudnymi historiami życia i opowiedzieli o świadectwie swojego nawrócenia. Oprawę muzyczną rekolekcji przygotowali członkowie Szkoły Nowej Ewangelizacji „Ogień Boży” z Istebnej.

W rekolekcjach uczestniczyło kilkunastu osadzonych, którzy w ostatnim dniu rekolekcji wzięli także udział w eucharystii. Dla osób pozbawionych wolności oprócz kontaktu z wychowawcą i psychologiem, tak samo ważnym jest kontakt z kapelanem. Spotkania z duszpasterzem w zakładzie karnym stanowi szczególny rodzaj kontaktu opartego na rachunku sumienia i żalu za popełnione grzechy.

W cieszyńskiej jednostce penitencjarnej katolicką posługę duszpasterską wśród osadzonych prowadzą na co dzień Franciszkanie z pobliskiego klasztoru. Spośród około 400 więźniów, przebywających obecnie w zakładzie, ponad 40 regularnie uczestniczy w liturgii i spotkaniach modlitewnych.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama