, poniedziałek 17 czerwca 2019
Przybliża się widmo strajku
W Cieszynie o zawieszeniu zajęć w poniedziałek poinformowała m.in. Szkoła Podstawowa nr 1. fot: pixabay.comDodaj do Facebook

Przybliża się widmo strajku

KT
W piątek rano (5.04) odbyło się kolejne nadzwyczajne posiedzenie Prezydium Rady Dialogu Społecznego o sytuacji w oświacie. Podczas niego wicepremier Beata Szydło przedstawiła „nowy pakt społeczny dla oświaty”. Jak twierdzi prezes ZNP, rząd zaognił tym samym konflikt. Związkowcy utrzymują decyzję o poniedziałkowym strajku.

"Nowy pakt społeczny dla oświaty" zakłada zmiany systemowe i wzrost wynagrodzeń nauczycieli. Związane są one jednak z podwyższeniem pensum. Związkowcy nie przyjęli tej propozycji.

Placówki szkolne w niektórych miastach zaczęły się przygotowywać do strajku. W Cieszynie o zawieszeniu zajęć w poniedziałek poinformowała m.in. Szkoła Podstawowa nr 1.

- Informujemy, że za zgodą organu prowadzącego odwołuje się w szkole wszelkie zajęcia: dydaktyczne, wychowawczo-opiekuńcze, świetlicowe, unijne oraz wydawanie obiadów z dniem rozpoczęcia strajku tj. od 8 kwietnia 2019 r. do odwołania – czytamy w komunikacie dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 – Egzaminy (gimnazjalne i ósmoklasisty) odbędą się w wyznaczonych terminach – dodaje dyrekcja.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama