, niedziela 9 sierpnia 2020
Pruchna ma nowy wóz
Symbolicznego przekazania poprzez przecięcie wstęgi dokonała Burmistrz Strumienia Anna Grygierek i Przewodniczący Rady Czesław Greń.  fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Pruchna ma nowy wóz

red./mat.pras.
Pruchna ma nowy wóz

8 czerwca odbyła się uroczystość przekazania i poświęcenia nowego wozu pożarniczego dla OSP w Pruchnej.

Wóz strażacki Kamaz GBA 3.5/16 4x4 kosztował 799 118,70 zł. Pojazd został sfinansowany ze środków własnych jednostki, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz ze środków Gminy Strumień.

Dowódcą sobotniej uroczystości był Komendant Miejsko-Gminny dh Ireneusz Nowak, który przeprowadził przegląd pododdziałów i przekazał raport o gotowości do rozpoczęcia uroczystości dh Markowi Omozikowi Członkowi Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP. Następnie poczet flagowy zawiesił flagę państwową na maszt.

Zaproszonych gości powitał Prezes OSP Pruchna dh Jarosław Górski, który przedstawił również krótki rys historyczny jednostki.
W trakcie uroczystości odbyło się poświęcenie samochodu strażackiego, którego dokonał Proboszcz Parafii św. Anny w Pruchnej Jacek Urbaczka i Pastor Tomasz Bujok.

Akt przekazania wozu w imieniu władz samorządowych odczytał Przewodniczący Rady Miejskiej Czesław Greń.

Symbolicznego przekazania poprzez przecięcie wstęgi dokonała Burmistrz Strumienia Anna Grygierek i Przewodniczący Rady Czesław Greń.

Po czym Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed, Brygadier Olgierd Koźminski z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach oraz Brygadier Damian Legierski – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie przekazali kluczyki naczelnikowi OSP Sławomirowi Milacie oraz kierowcy Henrykowi Siekierce.

- W imieniu całej naszej jednostki składam gorące podziękowania za przydzielony samochód, podnoszący zdolność operacyjną naszej jednostki. Równocześnie zapewniam, że będziemy się starać aby ten samochód był zawsze sprawny i należycie konserwowany – mówił naczelnik Sławomir Milata po oficjalnym odebraniu kluczyków.

Matką Chrzestną samochodu została Burmistrz Strumienia Anna Grygierek.

W uroczysty nastrój wprowadziła zebranych Orkiestra Dęta z Chybia.

Podczas uroczystości odznaki za wysługę lat nadane przez Prezydium Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Strumieniu na mocy uchwały 4/2018 otrzymali: Borkowski Henryk – 35lat służby, Czakon Tomasz – 30lat służby, Frolik Waldemar – 25lat służby, Kubecki Grzegorz – 25 lat służby, Kuboszek Grzegorz – 25 lat służby, Michalik Janusz – 25 lat służby, Szewczyk Adam – 25 lat służby, Frolik Andrzej – 10 lat służby.

Pamiątkowe medale otrzymali również członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Pruchna za bardzo dobre wyniki w zawodach Gminnych , Powiatowych oraz zaangażowanie w rozwijaniu drużyny i aktywne uczestnictwo.

Oficjalną część uroczystości zakończyły przemowy zaproszonych gości.

- Zarówno dla Was – strażaków ochotników, jak i dla Pruchnej oraz całej gminy Strumień, zakupienie nowego wozu bojowego jest momentem historycznym. Nowy wóz, który dziś Wam przekazujemy, z pewnością przełoży się na lepszą jakość wykonywanej przez Was służby i bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy. Służba strażaka jest wypełniona poświęceniem, wyrzeczeniami oraz wielką odpowiedzialnością. Wymaga nie tylko doskonałego przygotowania, ale również odpowiedniego i profesjonalnego sprzętu. Dlatego jestem przekonana, że nowy samochód będzie Wam dobrze służył – mówiła Burmistrz Strumienia Anna Grygierek.

W dowód wdzięczności strażacy z OSP Pruchna wręczyli tabliczki pamiątkowe, osobom, które miały swój wkład w pozyskanie wozu.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama