, poniedziałek 16 lipca 2018
Prestiżowa nagroda dla Martyny
Martyna Dorda otrzymała wyróżnienie Ministra Spraw Zagranicznych Japonii za pracę zatytułowaną „Maszyny i motyle”. fot: UM CieszynDodaj do Facebook

Prestiżowa nagroda dla Martyny

mat.pras.
Znamy już wyniki 47. Międzynarodowego Konkursu Plastycznego, który od wielu lat Firma Pentel organizuje między innymi z Ministrem Spraw Zagranicznych Japonii oraz Ministrem Edukacji, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii. Najważniejsza nagroda, jaką jest wyróżnienie Ministra Spraw Zagranicznych Japonii (The Award of the Minister of Foreign Affairs), przyznawane jedynie dziesięciu autorom spośród 13 000 rysunków, w tym roku przypadło naszej rodaczce – Martynie Dordzie za pracę zatytułowaną „Maszyny i motyle”.

- Rysunek jest przepięknie narysowany, przemyślany i przede wszystkim otwiera szerokie pole do interpretacji. Jest o czym myśleć... Zestawienie bujnej, kolorowej przyrody z szarym obliczem technologii pokazuje dziecięce uwielbienie natury – czytamy na stronie organizatora.

Warto podkreślić, że w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym biorą udział dzieci z całego świata. W tym roku wśród tej puli kolorowych rysunków znalazło się aż 1125 prac z Polski, a nagrodzonych zostało aż 149.

- Zaskoczyła mnie wiadomość o zdobyciu tak prestiżowej nagrody – przyznaje Martyna Dorda, dodając - Część pracy powstała w Muzeum Drukarstwa podczas warsztatów, reszta – czyli kolorowe motyle pojawiły się nico później. Praca przedstawia część maszyny drukarskiej, która wykonana została ołówkiem, motyle natomiast wykonane zostały kredkami. Jak wyglądałaby moja praca, gdyby podczas wizyty w Muzeum Drukarstwa nie zabrakło mi czasu? Nie mam pojęcia.(śmiech) Jedno jest pewne, kolorowe motyle pojawiły się trochę na przekór formie.

Praca, która jak przyznaje Martyna powstawała samoistnie bez konkretnego planowania – podbiła serca wielu osób. Na tyle by spośród ponad 13 tysięcy wybrać właśnie  ją. Świetnie spisała się również Marta Chrapek, laureatka i zwyciężczyni srebrnego medalu w 47. Edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego.

Laureatkom konkursu i wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w plastycznych zmaganiach gratulował Ryszard Macura, Burmistrz Cieszyna. Nie zabrakło również podziękowań dla opiekunów Grupy Artystycznej „Tęcza” – Pani Katarzyny Poślednickiej i Pana Dominika Dubiela za prezentację dorobku artystycznego uczestników warsztatów plastycznych i rozwijanie wrażliwości oraz wyobraźni młodych artystów, przez prowadzenie zajęć i twórcze działanie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Burmistrz tak się uśmiecha do laureatki czy do pani po lewej stronie zdjęcia? Może przestało jej wystarczać bycie panią dyrektor i burmistrzową i planuje po następnych wyborach zostać Panią burmistrz a Rysiu będzie panem burmistrzowym. Bo w końcu jaki inny cel ma taka wspólna promocja?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama