, środa 25 grudnia 2019
Prelekcja funkcjonariuszy Służby Więziennej
Głównym celem prelekcji były działania profilaktyczne i wychowawcze poprzez ukazanie negatywnych skutków nieprzestrzegania norm prawnych. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Prelekcja funkcjonariuszy Służby Więziennej

mat.pras.
W dniu 9 listopada 2018 r. funkcjonariusze Zakładu Karnego w Cieszynie wzięli udział w spotkaniu z młodzieżą Zespołu Szkół w Drogomyślu. Spotkanie zorganizowano w ramach Szkolnego Tygodnia Profilaktyki.

Głównym celem prelekcji były działania profilaktyczne i wychowawcze poprzez ukazanie negatywnych skutków nieprzestrzegania norm prawnych. Podczas spotkania z młodzieżą funkcjonariusze Służby Więziennej opowiedzieli o zagrożeniach, a także konsekwencjach prawnych wynikających z popełniania czynów zabronionych.

W dalszej części spotkania funkcjonariusze działu penitencjarnego i działu ochrony zapoznali uczniów z zasadami odbywania kary pozbawienia wolności i charakterystyką polskiego systemu penitencjarnego.

Zaprezentowano również środki przymusu bezpośredniego, które są wykorzystywane przez funkcjonariuszy Służby Więziennej.
Na koniec wizyty funkcjonariusze odpowiadali na szereg pytań zadawanych przez młodzież jak i nauczycieli.

Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Cieszynie już od wielu lat podejmują działania mające charakter edukacyjno – profilaktyczny skierowany do młodzieży szkolnej z terenu powiatu cieszyńskiego i nie tylko.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama