, sobota 7 grudnia 2019
Powstanie parking. Miasto zamieniło działki
Miasto przejęło teren łąk pomiędzy Cmentarzem Komunalnym a ulicą Katowicką.  fot: Google MapsDodaj do Facebook

Powstanie parking. Miasto zamieniło działki

DR
Będzie parking za Cmentarzem Komunalnym na ul. Katowickiej w Cieszynie. Po wieloletnich rozmowach z właścicielami tego terenu, udało się wypracować rozwiązanie, które pozwala na stworzenie ponad 100 miejsc parkingowych. Miasto przejęło teren m.in. tamtejszych łąk, oddając w zamian dwie nieruchomości.

- Od lat mieszkańcy zgłaszają potrzebę dodatkowych miejsc parkingowych przy tej części cmentarza, więc ta propozycja jest odpowiedzią na oczekiwanie społeczne – podkreśla rzecznik cieszyńskiego urzędu Katarzyna Koczwara.

Miasto oddało nieruchomość przy ul. Kargera (działka 6/1 i 7/21 obręb 20) w zamian za nieruchomość przy ul. Katowickiej (działka 7/21 obręb 20), a także nieruchomość przy ul. Filasiewicza (działka 66/3 i 60/13 obręb 30) w zamian za nieruchomość przy ul. Katowickiej (działka 71/3 obręb 20). Zamiana działek to pozytywny finał wieloletnich rozmów z właścicielami terenu. - Zamieniliśmy dwie nieruchomości na dwie nieruchomości. Po wielu latach udało się wejść w posiadanie terenu pomiędzy Cmentarzem Komunalnym a ul. Katowicką. Wiemy, że są oczekiwania społeczne wobec lepszej organizacji ruchu wokół cmentarza choćby w okolicy Święta Zmarłych, a także stałe zapewnienie miejsc parkingowych. Docelowo w pobliżu dojścia na cmentarz od strony osiedla teren zostanie uporządkowany i zagospodarowany pod ponad 100 miejsc parkingowych – przyznaje Gabriela Staszkiewicz, Burmistrz Miasta Cieszyna.

Formalności pomiędzy właścicielami terenu a Miastem Cieszyn zostały przypieczętowane i zapisane w akcje notarialnym. - Bardzo się cieszę, że po latach negocjacji, udało się znaleźć satysfakcjonujące obie strony rozwiązanie – powiedziała burmistrz miasta.

Jak informuje naszą redakcję Katarzyna Koczwara, jedyne koszty związane ze zamianą to pokrycie w połowie kosztów zawarcia umowy - 2 642,90 zł i koszt wpisu i wyrysu z ewidencji gruntów - 300 zł.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama