, wtorek 31 marca 2020
Pomysły mieszkańców zostaną zrealizowane
Projekty w całości finansowane będą ze środków budżetowych Ośrodka Promocji Kultury i Sportu i nie mogą być przeznaczone na zakup środków trwałych.  fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Pomysły mieszkańców zostaną zrealizowane

DR
Wybrane zostały projekty, które z inicjatywy mieszkańców zostaną zrealizowane w gminie Brenna w 2019 roku. Inicjatywy lokalne powstały po to, by wspierać ciekawe pomysły, z którym często zwracają się mieszkańcy, poprzez merytoryczną i finansową pomoc w realizacji inicjatyw kulturalnych, artystycznych, rekreacyjnych, turystycznych, integracyjnych czy edukacyjnych.

- Często propozycje pojawiają się w ciągu roku budżetowego, co rodzi problemy z finansowane. Aby usystematyzować te działania oraz zaplanować środki w budżecie instytucji kultury, postanowiono we wrześniu 2018 r. zaprosić mieszkańców do składania wniosków o wsparcie oddolnej inicjatywy. Wzorowano się tutaj na realizowanym w 2016 r. przez Ośrodek Promocji Kultury i Sportu programie DOM KULTURY +. - tłumaczy dyrektor OPKiS Katarzyna Macura.

Projekty w całości finansowane będą ze środków budżetowych Ośrodka Promocji Kultury i Sportu i nie mogą być przeznaczone na zakup środków trwałych.

Oceniając projekty wg wartości : prospołecznych, innowacyjnych, debiutanckich i interdyscyplinarnych komisja wybrała do realizacji następujące działania:

1. „Brenna Tańczy – druga edycja”. Celem działania jest zorganizowanie latem 2019 r. przeglądu tańca w Amfiteatrze w Brennej Centrum. Pomysłodawcy zapewnili zaangażowanie w projekt 16 wolontariuszy, głównie młodzieży z gminy Brenna. Całość została wyceniona na kwotę 6 971 zł .

2. „Młodzi duchem” to działanie mające na celu zintegrowanie osób starszych 80+. Polega na organizacji dwóch około trzy godzinnych spotkań w Brennej i Górkach. Przy projekcie ma pracować grupa co najmniej 6 wolontariuszy, a ilość uczestników oceniono na około 230 osób. Koszt organizacji imprezy to kwota 5 600 zł.

3. „Szanujmy tradycję” to cykl warsztatów przybliżających dzieciom i młodzieży tradycje związane z obchodami Świąt Wielkanocnych, wzbogaconych o opowieść gawędziarza, który przybliży dzieciom świat folkloru naszego regionu. Zakładana ilość uczestników to 25 osób, a w prace ma być zaangażowanych co najmniej pięciu wolontariuszy. Koszt działania to kwota 2 000 zł .

4. „Taniec - forma walki ze stresem” to działanie skierowane do osób dorosłych. Około trzydziestu uczestników, podczas dwumiesięcznego kursu ma poprawić swoje umiejętności taneczne. Zadanie wyceniono na kwotę 3 750 zł.

5. Dodatkowo ze środków OPKiS zapewniono wsparcie działalności dwóch Zespołów Regionalnych – Zespołu Regionalnego „Brenna”, Rodzinnej Grupy „Kotarzanie, w kwocie 16 000 zł. Zespoły liczą łącznie ok. 80 osób.

Przy ocenie wniosków kierowano się przede wszystkim zaangażowaniem wnioskodawców (ilość i sposób włożonej pracy społecznej), ilością potencjalnych odbiorców oraz osiąganymi rezultatami, przekładającymi się na aktywne uczestnictwo mieszkańców w życiu społecznym.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama