, środa 11 kwietnia 2018
Policjanci ze Strumienia wsparli chorą Wiktorię
W sumie policjanci zebrali dla chorej Wiktorii kwotę około 40 tysięcy złotych. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Policjanci ze Strumienia wsparli chorą Wiktorię

mat.pras.
Policjanci ze Strumienia wsparli chorą Wiktorię

Policjanci ze Strumienia wybrali się w rowerową podróż naokoło województwa śląskiego. Ich celem była zbiórka pieniędzy na rzecz chorej 16-letniej Wiktorii córki policjanta z Pyskowic, która choruje na rzadką chorobę moya moya.

Policjanci z Komisariatu Policji w Strumieniu postanowili swój urlop spędzić na rowerowej podróży, która przyczyniła się do pomocy na rzecz chorej Wiktorii. 1 czerwca spod Komisariatu Policji w Strumieniu wyruszyła sztafeta policjantów na rowerach. Do przebycia mieli 1234 km. W ciągu 14 dni wyprawy dwaj policjanci ze strumieńskiego komisariatu odwiedzili 129 jednostek Policji na terenie całego garnizonu śląskiego. Tam zachęcali do zbierania funduszy na leczenie 16-letniej Wiktorii Gruszki, córki policjanta z Pyskowic.
Na starcie policjantom towarzyszyła Burmistrz Strumienia Anna Grygierek i Wójt Gminy Chybie, Janusz Żydek. – Życzę Wam powodzenia w Waszej wyprawie, serce rośnie, ze tak wspaniała inicjatywa ma swój początek właśnie w Strumieniu – mówiła Burmistrz Strumienia do policjantów przygotowujących się do wyprawy. W peletonie, na starcie pojawił się również Zastępca Komendanta Powiatowego podins. Rafał Machaczka oraz Komendanci z Komisariatów Policji z całego powiatu.

Inicjatywę wsparli m.in. policjanci i pracownicy cywilni policji, emeryci policyjni oraz osoby publiczne m.in. znani sportowcy: Adam Małysz, Sławomir Kohut, Kajetan Kajetanowicz, a także piosenkarz Stachursky, aktor Dariusz Basiński oraz gen. Roman Polko. Codziennie strumieńskim policjantom towarzyszyli miejscowi policjanci, pracownicy cywilni policji, władze samorządowe poszczególnych miast, strażacy, strażnicy miejscy, ratownicy medyczni, żołnierze oraz mieszkańcy Śląska, którzy w ten sposób wsparli ich inicjatywę. Zainspirowani akcją policjantów, konto dla Wiktorii zasiliły także inne instytucje, które na własną rękę wpłaciły pieniądze, aby pomóc dziewczynie.

Meta sztafety miała miejsce w Komendzie Wojewódzkiej w Katowicach, tam też na rowerzystów czekało grono kibiców. Uczestników powitali przedstawiciele Policji, wojewody śląskiego, władz samorządowych, służb mundurowych, artyści, osoby publiczne oraz wszyscy, którzy osobiście wspierali akcję. Słowa w stronę policjantów przekazała również Burmistrz Strumienia Anna Grygierek. – W tym radosnym dniu zakończenia sztafety, proszę przyjąć serdeczne gratulacje. Choć wymagało to wielu wyrzeczeń pokazaliście, ze warto zrobić coś dla innych. Życzę dalszej realizacji tak wspaniałych pomysłów, wiele sił i zdrowia oraz sukcesów w życiu zawodowym i osobistym – W sumie policjanci zebrali dla chorej Wiktorii kwotę około 40 tysięcy złotych. Nadal trwa liczenie pieniędzy i dalsza zbiórka. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach podinsp.Mariusz Krzystyniak pogratulował uczestnikom wielkiego sukcesu, którego nie spodziewali się nawet sami organizatorzy. W Katowicach rowerzystów przywitali również Dyrektor Gabinetu Komendanta Głównego Policji mł. insp. Sławomir Litwin, Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie mł. insp. Jacek Bąk oraz nadkom. Arkadiusz Bloch.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama