, wtorek 17 lipca 2018
Ostrzeżenia przed kolejnymi burzami
Skutki ostatniej burzy będą jeszcze długo widoczne... fot: Skocz do SkoczowaDodaj do Facebook

Ostrzeżenia przed kolejnymi burzami

red.
W dniu dzisiejszym (10 lipca) synoptycy zapowiadają ulewy i wyładowania atmosferyczne w południowej Polsce. Na Śląsku Cieszyńskim burze mogą wystąpić około godziny 17:00. Przewidywane są również gradobicia oraz silny wiatr, który w miniony weekend wyrządziły wiele szkód.

Weekend nie zaczął się optymistycznie dla mieszkańców Śląska Cieszyńskiego. Około godziny 19:00 nad powiatem przeszła potężna nawałnica. Strażacy przez całą noc walczyli z powalonymi drzewami, konarami utrudniającymi poruszanie się po drodze, zalanymi piwnicami czy zerwanymi dachami. Znaczna część mieszkańców pozbawiona była również prądu. Silny wiatr, deszcz oraz grad najbardziej dały o sobie znać w Skoczowie, Dębowcu, Ochabach, Drogomyślu, Pruchnej, Międzyświeciu, Kisielowie i Harbutowicach. Żywioł uszkodził kilka pojazdów oraz dachów na 12 budynkach mieszkalnych i 6 budynkach gospodarczych, w tym na Domu Dziecka w Międzyświeciu. W powiecie doszło również do 18 podtopień budynków i 6 podtopień dróg. Jednak na szczęście nie ma doniesień o rannych.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama