, środa 26 luty 2020
Ostatnia szansa, by wziąć udział w V Beskidzkim Dyktandzie
Zgłoszenia do V Beskidzkiego Dyktanda można nadsyłać do 7 maja 2018 roku drogą elektroniczną. fot: pixabay.comDodaj do Facebook

Ostatnia szansa, by wziąć udział w V Beskidzkim Dyktandzie

red./mat.pras.
Tylko do poniedziałku 7 maja 2018 roku można zgłaszać się do tegorocznego, V Beskidzkiego Dyktanda o Pióro Prezydenta Miasta Bielska-Białej oraz tytuł Beskidzkiego Mistrza Ortografii. W dyktandzie mogą wziąć udział mieszkańcy Bielska-Białej i powiatów – bielskiego, cieszyńskiego, oświęcimskiego, żywieckiego i pszczyńskiego.

W piątej edycji Dyktanda nagrody przyznane zostaną aż w 3 kategoriach: Open – wszyscy uczestnicy , Junior – (uczniowie szkół średnich), Młodziki – (uczniowie klas 7 oraz klas I i III gimnazjów). A będą to m.in. laptopy, tablety, czytniki e-booków, smartwatche, Monografia Bielska-Białej oraz wiele innych, cennych nagród rzeczowych. Zdobywcy I miejsca w każdej kategorii oprócz bardzo cennej nagrody rzeczowej i tytułu Beskidzkiego Mistrza Ortografii otrzymają pióro Prezydenta Miasta Bielska-Białej oraz puchar Rektora Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.

Zgłoszenia do V Beskidzkiego Dyktanda można nadsyłać do 7 maja 2018 roku drogą elektroniczną. Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszenia jest dostępny na stronie www.festiwal.ath.bielsko.pl oraz na stronie Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej www.um.bielsko.pl w zakładce Kultura.

V Beskidzkie Dyktando odbędzie się 15 maja 2018 r. o godz. 9.00 w Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej przy ul. Willowej 2.

Tradycyjnie po konkursie ortograficznym odbędzie się spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem. Wybitnemu językoznawcy będzie towarzyszył felietonista Michał Ogórek. Zapowiada się więc ciekawa, niepozbawiona humoru dyskusja na temat poprawności językowej.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama