, czwartek 2 kwietnia 2020
Orszak Trzech Króli w Skoczowie z Parą Prezydencką
Wizyta Pary Prezydenckiej w Cieszynie w 2017 roku. fot: FJDDodaj do Facebook

Orszak Trzech Króli w Skoczowie z Parą Prezydencką

red.
Kancelaria Prezydenta ostatecznie potwierdziła udział Pary Prezydenckiej w Orszaku Trzech Króli w Skoczowie. Już po raz IV Parafialny Oddział Akcji Katolickiej oraz Parafia pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Skoczowie organizują to wydarzenie. Tym razem przybędą na nie goście specjalni: Prezydent RP Andrzej Duda wraz z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą, którzy rok temu, 6 stycznia gościli w Cieszynie.

Tradycyjnie orszak wyruszy z trzech miejsc na terenie miasta. Orszak Europejski (czerwony) wyruszy o godz. 14.00 ze Starego Targu ul. P. Stelmacha, Orszak Azjatycki (zielony) wyruszy ze skrzyżowania ul. A Mickiewicza z ul. Targową /przy pomniku o godz. 14.00, Orszak Afrykański (niebieski) wyruszy o godz.13.45 z Parafii Matki Bożej Różańcowej na Górnym Borze. Przemarsz króli i ich orszaków kończy się na Rynku przy stajence, gdzie rozpoczyna się wspólne kolędowanie, symboliczne złożenie hołdu przez przybyłych Świętej Rodzinie oraz odtańczenie poloneza. Oprawę artystyczną wydarzenia zapewni krótki występ kolędowy dziecięcego zespołu Równica. Prezydent Andrzej Duda wygłosi do przybyłych krótkie przemówienie. Błogosławieństwa udzieli również zebranym uczestniczący w orszaku ksiądz Biskup Piotr Greger. Parafia pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie ogłosiła także wśród dzieci szkolnych konkurs na najpiękniejszą koronę. Trzy najlepsze prace zostaną wybrane i nagrodzone podczas orszaku.

Tego samego dnia Orszak Trzech Króli zawita również do Cieszyna, tym razem pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich”. W ramach wydarzenia odbędzie się: pokłon Trzech Króli, wspólne kolędowanie, konkurs dla dzieci na najpiękniejszy strój orszakowy i koncert kolęd w wykonaniu Estrady Ludowej Czantoria (godz. 14.00 Kościół pw. św. Marii Magdaleny). Wydarzeniu towarzyszyć będzie koncert Jazz Dinos i Duet Lunatyp w ramach Sceny COK w Browarze Zamkowym (godz. 20.00).

IV Orszak Trzech Króli w Skoczowie
6.01.2018, start: 14.00

Orszak Trzech Króli w Cieszynie „Bóg jest dla wszystkich”
6.01.2018, start: 13.00

Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Trzej Królowie i jeden błazen
tak oto Skoczów twórczo wpisuje się w historię upadku kościoła katolickiego w Polsce

Pan Prezydent powiedział, że jest pierwszym prezydentem, który był w Skoczowie, niestety ale przed Nim był Bolek ale o tym to lepiej nie wspominać, niech dalej gra z żoną w totolotka.

Adrian przygotuj sie na porzadna wazeline chlopie

Podobno na Czerskiej trwa ostatnie pastowanie Hugo-Badera. Ma grać za afrykańskiego króla.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama