, piątek 10 lipca 2020
Olga Tokarczuk w Cieszynie
Olga Tokarczuk wymieniana jest w ostatnich latach jako główna polska kandydatka do literackiej nagrody Nobla. fot: mat.pras.



Dodaj do Facebook

Olga Tokarczuk w Cieszynie

CS
Olga Tokarczuk, obecnie najbardziej ceniona i znana polska pisarka, weźmie udział w dwóch publicznych debatach, które odbędą się w ciągu najbliższego weekendu po obu stronach Olzy w Cieszynie.

Czesko-Polski Salon Dyskusyjny Bez Stereotypów, gdzie Czesi i Polacy – zazwyczaj wybitni przedstawiciele świata kultury lub mediów – dyskutują ze sobą o relacjach polsko-czeskich organizowany jest już od paru lat z wielkim powodzeniem wspólnie przez Bibliotekę Miejską w Czeskim Cieszynie i Zamek Cieszyn. W najbliższy piątek 21 kwietnia gościem tego niezwykłego Salonu, którego spotkania odbywają się w czytelni i kawiarni Avion przy Moście Przyjaźni w Czeskim Cieszynie, będzie wybitna polska pisarka Olga Tokarczuk. O polsko-czeskich stereotypach porozmawia z nią Renata Putzlacher, polska poetka, tłumaczka i publicystka z Zaolzia. Spotkanie zacznie się o godz.17:00.
Następnego dnia, w sobotę 22 kwietnia, o godz. 11:00, odbędzie się w Cieszynie, tym razem na wschodnim brzegu Olzy, w świetlicy „Krytyki Politycznej” przy ulicy Przykopa, debata na temat Nowoczesność. Czy jesteśmy na nią gotowi? Udział w niej wezmą Olga Tokarczuk i Sławomir Sierakowski, publicysta, socjolog, założyciel „Krytyki Politycznej”.

Olga Tokarczuk jest dwukrotną laureatką literackiej nagrody Nike. W 2008 roku otrzymała ją za powieść „Bieguni”, a w 2015 roku za powieść „Księgi Jakubowe”. Ostatnio na podstawie jej powieści „Prowadź swój pług przez kości umarłych” Agnieszka Holland nakręciła film „Pokot”. Olga Tokarczuk wymieniana jest w ostatnich latach jako główna polska kandydatka do literackiej nagrody Nobla.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Pan Sławek Sierakowski ma lepiej niż pan Mateusz Kijewski, bo nie musi latać z puszką po ulicach Warszawy.
Sierakowski w rozmowie w radiu TOK FM stwierdził: " Są bardzo silne ograniczenia dla organizacji pozarządowych w wydatkowaniu środków np. na pensje. W mojej organizacji 90 proc. dotacji pochodzi z zagranicy. To nam zapewnia niezależność w Polsce i bardzo dobrze, bo Kaczyński może nam skoczyć."
Z internetu można dodatkowo znaleźć info, że pani Tokarczuk była niegdyś członkinią Partii Zieloni i redaktorką Krytyki Politycznej.

Żaden z nich jednak nie ma się tak jak właśnie ów Kaczyński, co to całe życie uczciwą pracą się nie zhańbił, a stać go nawet na prywatne stado goryli za ciężkie miliony.
No ale nie wiem, czy mu zazdrościć - w internecie piszą, że będzie siedział.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama