, wtorek 2 marca 2021
Od czwartku tymczasowe kontrole graniczne
Kontroli mogą się spodziewać jedynie osoby wjeżdżające do Polski. fot: DRDodaj do Facebook

Od czwartku tymczasowe kontrole graniczne

DR
Jak informuje Komenda Główna Straży Granicznej, od 22 listopada przywrócona zostanie tymczasowa kontrola graniczna. Powodem jest zbliżający się szczyt klimatyczny ONZ COP 2018 w Katowicach. Granicę będzie można przekraczać tylko w wyznaczonych miejscach. Ponadto, kontrole będą prowadzone w portach morskich i na lotniskach. Nowe zasady będą obowiązywać przez trzy tygodnie.

Kontroli mogą się spodziewać jedynie osoby wjeżdżające do Polski. Będzie ona prowadzona w sposób wyrywkowy. Funkcjonariusze SG wytypują osoby i pojazdy do kontroli na podstawie analizy ryzyka oraz informacji przekazywanych przez służby państw sąsiednich. W przypadku stwierdzenia zagrożenia dla bezpieczeństwa lub porządku publicznego, funkcjonariusze mogą podjąć decyzję o odmowie wjazdu do kraju. Odwiedzający Polskę powinni być przygotowani do okazania dokumentów oraz zezwolenia na sprawdzenie pojazdu. Przekroczyć granicę będzie można na podstawie ważnego dowodu osobistego lub paszportu – ta zasada obowiązuje obywateli UE, EOG oraz innych państw, które nie należą do UE, ale na podstawie umów zawartych z UE korzystają z prawa do swobodnego przemieszczania. Z kolei, obywatele państw trzecich muszą spełnić warunki wjazdu określone w przepisach i posiadać paszport oraz wizę, jeśli jest wymagana. Lista państw, których obywatele mogą podróżować do Polski bez wiz, jest dostępna na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

- Przywrócenie kontroli nie oznacza powrotu przejść granicznych i szlabanów. Kontrola realizowana będzie w oparciu o patrole Straży Granicznej z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu, czyli mobilnych terminali i tzw. schengenbusów. Pojazdy te mają wyposażenie umożliwiające funkcjonariuszom SG przeprowadzenie kontroli granicznej poza przejściem granicznym – informuje w swoim komunikacie Komenda Główna Straży Granicznej.

W naszym regionie kontroli powinniśmy się spodziewać m.in. na dwóch przejściach granicznych pomiędzy Cieszynem i Czeskim Cieszynem, Cieszynem (Boguszowice) a Kocobędziem w powiecie karwińskim, a także pomiędzy Jaworzynką, Jasnowicami, Leszną Górną, Puńcowem, Kaczycami Górnymi, Marklowicami Górnymi a Republiką Czeską. Straż Graniczna może kontrolować podróżujących z Czech do Zebrzydowic (peron nr 2 w Zebrzydowicach). Funkcjonariuszy SG będzie można również spotkać na przejściach granicznych znajdujących się na pieszych i rowerowych szlakach turystycznych, m.in. Jaworzynka – Trójstyk, Istebna, Cieszyn - Czeski Cieszyn „Most Sportowy”. Na liście kontrolowanych punktów znajduje się także przejście graniczne Jaworzynka – Słowacja.

Tymczasowa kontrola była przywracana na polskiej granicy już trzykrotnie – podczas EURO 2012, szczytu klimatycznego w listopadzie 2013 roku oraz na Światowe Dni Młodzieży i szczyt NATO w 2016 roku.

Komentarze: (9)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

spadły maski obłudy i zakłamania bolszewików

DR - nie Puńcówem a PUŃCOWEM !!!!

Rząd boi się teraz napływu gości, którzy mogą stanowić zagrożenie? Być może już jest po herbacie, bo oni już mogą tu być.
Na podstawie danych z Eurostatu (Europejskiego Urzędu Statystycznego) na temat migracji porównując np. trzy kraje, Niemcy, Szwecję i Polskę okazało się, że to właśnie Polska przyjęła w latach 2015-2017 więcej emigrantów niż Niemcy.
NIEMCY – 1 235 108
SZWECJA – 387 117
POLSKA – 1 810 780

niech się ciemny lud uczy abecadła bolszewizmu

litera P - jak Pazerność
.
bo im wszystkim się NALEŻY

litera M - jak Mafia
.
afera korupcyjna KNF: Chrzanowski, Kaczyński, Glapiński, Kowalczyk, Szydło, Morawiecki (c.d.n.)

litera N - jak Nepotyzm
.
"Również rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska nie widzi nic złego w zatrudnieniu 29-letniego Kacpra Kamińskiego na tak prestiżowym stanowisku. - Dzieci polityków są młodymi, wykształconymi, znającymi języki ludźmi, którzy decydują o wyborze własnej drogi życiowej. Nie można dzieci polityków wywieźć na bezludną wyspę tylko dlatego, że polityk dotyka różnych obszarów - mówiła Kopcińska".

litera N - jak Nepotyzm
.
"Decydujący wpływ na wybór reprezentantów Polski w tej instytucji ma prezes NBP Adam Glapiński. 30-letni Kacper Kamiński objął posadę w waszyngtońskiej centrali Banku Światowego latem tego roku. Formalnie jego stanowisko to "doradca zastępcy dyrektora wykonawczego", którą jest ze strony polskiej Katarzyna Zajdel-Kurowska. Kacper Kamiński jest też członkiem komisji budżetu i transportu w banku, którego głównym zadaniem jest zwalczanie biedy na świecie.
.
Praca w Waszyngtonie oznacza zarobki około 200 tysięcy dolarów rocznie. Składa się na nią nieopodatkowana pensja i składka emerytalna w wysokości 20 proc. poborów.
.
"Kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości i Jarosław Kaczyński nie wiedzieli o zatrudnieniu Kacpra Kamińskiego, syna ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego, w Banku Światowym - powiedziała we wtorek rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Jak dodała, sprawa będzie wyjaśniana."

Co prawda tym razem napisał krótko, ale jak zwykle głupio.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama