, sobota 16 stycznia 2021
Nowy pojazd OSP w Pogwizdowie
Pojazd MAN zabudowany przez firmę MOTO-TRUCK Sp. zo.o. z Kielc kosztował 738 tysięcy złotych. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Nowy pojazd OSP w Pogwizdowie

mat.pras.
Nowy pojazd OSP w Pogwizdowie

W ubiegłym tygodniu do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Pogwizdowie dotarł nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Pojazd MAN zabudowany przez firmę MOTO-TRUCK Sp. zo.o. z Kielc kosztował 738 tysięcy złotych.

Druhowie powitali nowy pojazd we wtorek (15 stycznia) wieczorem. Średni samochód ratowniczo-gaśniczy to wymarzony prezent dla pogwizdowskiej jednostki, która w zeszłym roku obchodziła jubileusz 110-lecie istnienia.

Zakup nowego wozu bojowego na podwoziu MAN byłby niemożliwy bez wsparcia finansowego gminy Hażlach oraz środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 w ramach osi priorytetowej V „Ochrona środowiska i efektywne wykorzystanie zasobów” działania 5.5. Wzmocnienie potencjału służb ratowniczych.

W najbliższych dniach nowy pojazd zostanie wprowadzony do podziału bojowego i będzie mógł wtedy wyjeżdżać na akcje. Póki co druhowie uczą się obsługi nowego wozu.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama