, poniedziałek 6 lipca 2020
Nowe ustalenia w sprawie wieży telefonii komórkowej Play
Właściciel sieci komórkowej Play jest zainteresowany instalacją dodatkowych anten na kominie nieruchomości należącej do Energetyki Cieszyńskiej Sp. z o.o. w ramach współpracy między firmami trwającej od 2009 r. fot: DRDodaj do Facebook

Nowe ustalenia w sprawie wieży telefonii komórkowej Play

DR
Przedstawiciele firmy P4 Sp. z o.o. deklarują, że w najbliższym czasie nie rozpoczną planowanej inwestycji stawiania masztu z nadajnikiem sieci komórkowej Play. Trwają rozmowy o innej lokalizacji, rozpoczęto także inne działania.

Końcem kwietnia Cieszyn obiegła informacja dotycząca planów budowy 61-metrowej wieży telefonii komórkowej Play w rejonie ulic Rzeźniczej, Sportowej i Alei Piastowskiej w Cieszynie. Od tego czasu, można było słyszeć wiele głosów sprzeciwiających się tej inwestycji. Powstała również petycja, pod którą podpisywało się sukcesywnie coraz więcej tutejszych mieszkańców. W końcu pojawiły się nowe informacje w tej sprawie ze strony władz miasta. Odbyły się już dwa spotkania z przedstawicielami firmy P4 Sp. z o.o, właścicielami sieci komórkowej Play. Podczas ostatniego omówiona została dotychczasowa współpraca pomiędzy firmą a Energetyką Cieszyńską Sp. z o.o..

- Właściciel sieci komórkowej Play jest zainteresowany instalacją dodatkowych anten na kominie nieruchomości należącej do Energetyki Cieszyńskiej Sp. z o.o. w ramach współpracy między firmami trwającej od 2009 r. Plany firmy P4 Sp. z o.o uzyskały akceptację, jest wola aneksowania obowiązującej umowy - wyjaśnia Przemysław Major, II Zastępca Burmistrza Miasta Cieszyna.

Cały czas trwają rozmowy z władzami miasta. - Przedstawiciele firmy P4 Sp. z o.o. ponoszą koszty związane z dzierżawą terenu pod maszt z nadajnikiem. W ostatnim spotkaniu uczestniczyła także burmistrzyni Czeskiego Cieszyna, Gabriela Hřebačková. Szukamy innej lokalizacji mając na uwadze potrzebę wzmocnienia sygnału komórkowego w Cieszynie, mamy jednocześnie deklarację, że kontrowersyjna inwestycja w najbliższym czasie nie zostanie rozpoczęta - dodaje Gabriela Staszkiewicz, burmistrzyni Cieszyna.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama