, niedziela 23 luty 2020
Niezwykli organizatorzy i darczyńcy
Ostatnio, dzięki państwu Smykowskim, szpital wzbogacił się o 25 nowoczesnych łóżek oraz szafek. fot: DRDodaj do Facebook

Niezwykli organizatorzy i darczyńcy

DR
Niezwykli organizatorzy i darczyńcy

Cieszyński Szpital Śląski podziękował niezwykłemu małżeństwu – państwu Smykowskim, którzy od ponad 3 lat organizują sprzęt służący pacjentom z naszego regionu. Janina i Henryk Smykowscy sprowadzili do Cieszyna sprzęt o wartości prawie 200 tysięcy złotych.

- W 2015 roku nastąpiło pierwsze przekazanie, była to kwota 2 tysięcy złotych na sfinansowanie gabinetu zabiegowego na oddziale laryngologii Szpitala Śląskiego. W następnym roku były dary przywiezione z Niemiec. Są to dary ze szpitali – łóżka, mniejszy, większy sprzęt i aparatura medyczna. Co roku sprzętu przybywa – mówi prezes Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego Janusz Martynek. Zaznacza również, że to nie jest pożegnanie i zakończenie współpracy, lecz wyrażenie wdzięczności za dotychczasowe dary i kontynuacja działań. Uroczyste podziękowanie uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca z Goleszowa.

Ostatnio, dzięki państwu Smykowskim, szpital wzbogacił się o 25 nowoczesnych łóżek oraz szafek. To sprzęt bardzo dobrej jakości, który spokojnie może służyć kolejnym pacjentom i nie musi wcale trafiać na śmietnik. Taki los prawdopodobnie spotkałby go w Niemczech, ponieważ nie spełnia wymogów nowej mody na osiągniecie domowego charakteru szpitala. Niezwykłe małżeństwo szuka właśnie takich łóżek, szafek i innego rodzaju sprzętu w niemieckich szpitalach, a następnie sprowadza nad Olzę. - Jesteśmy szczęśliwi, że możemy pomagać ludziom – mówią sami Smykowscy, którzy czują się niezwykle związani z Cieszynem.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama