, piątek 21 stycznia 2022
Niepełnosprawność na co dzień: „Co się komu w duszy gra…”
„Co się komu w duszy gra..." warsztaty pracy nad tekstem z aktorem Teatru Polskiego dla osób niewidomych i słabowidzących.  fot: Joanna FeikiszDodaj do Facebook

Niepełnosprawność na co dzień: „Co się komu w duszy gra…”

Iwona Włodarczyk
Niepełnosprawność na co dzień: „Co się komu w duszy gra…”

Niewidomi oraz niedowidzący w trakcie warsztatów, od prowadzącego je aktora Michała Czaderny na podstawie fragmentu tekstu „Wesela”, dowiedzieli się jak można nawet długi tekst przyswoić i łatwo nauczyć się go na pamięć, a także w jaki sposób można tekst interpretować.


Niepełnosprawność na co dzień: „Co się komu w duszy gra…”

Zainteresowanie tym tematem było duże, padło wiele pytań, nie obyło się bez podjęcia prób interpretacji fragmentu owego tekstu przez niektórych uczestników.

Po raz kolejny osoby z dysfunkcją wzroku miały okazję do zagłębienia się w tajniki pracy aktora, a to za sprawą warsztatów, które zostały zorganizowane przez Teatr Polski oraz Książnicę Beskidzką Filia Integracyjna w Bielsku-Białej.

We wtorek, 8 października niewidomi oraz niedowidzący w trakcie warsztatów, od prowadzącego je aktora Michała Czaderny na podstawie fragmentu tekstu „Wesela”, dowiedzieli się jak można nawet długi tekst przyswoić i łatwo nauczyć się go na pamięć, a także w jaki sposób można tekst interpretować. Prowadzący nakreślił uczestnikom spotkania jak ważną rolę w interpretacji tekstu oraz przedstawieniu granej postaci pełni wyobraźnia aktora.

Zainteresowanie tym tematem było duże, padło wiele pytań, nie obyło się bez podjęcia prób interpretacji fragmentu owego tekstu przez niektórych uczestników. Druga część warsztatów odbędzie się 30 października i to właśnie wtedy uczestnicy pierwszych zajęć przedstawią własną interpretację tekstu, który otrzymali na zakończenie spotkania.

Warsztaty to wstęp do spektaklu „Wesele” na podstawie dramatu Stanisława Wyspiańskiego, który Niewidomi oraz niedowidzący będą mieli przyjemność zobaczyć 9 listopada w Teatrze Polskim, a zaopatrzony on będzie w audio-deskrypcję.

Projekt "Spektakle Bez Barier - sezon 2019" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama