, środa 5 sierpnia 2020
Niebezpieczne załączniki w mailach!
W ostatnim czasie takie maile dotarły do części klientów ZUS, który rzekomo informuje o konieczności opłacenia faktury. fot: pixabay.comDodaj do Facebook

Niebezpieczne załączniki w mailach!

KT
Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed fałszywymi mailami, jakie otrzymują ich klienci. Zawierają one informację o konieczności opłacenia faktury wystawionej teoretycznie przez ZUS, a także załącznik którego pod żadnym pozorem nie należy otwierać. W pliku znajduje się zawirusowane oprogramowanie, natychmiast instalujące się na naszym komputerze po otwarciu.

W ostatnim czasie takie maile dotarły do części klientów ZUS, który rzekomo informuje o konieczności opłacenia faktury. Do wiadomości załączony jest plik. Jego otwarcie grozi zainfekowaniem komputera, blokadą dostępu do plików, czy przechwyceniem wrażliwych danych, np. loginów i haseł bankowości elektronicznej, czy mediów społecznościowych. W przypadku otrzymania takiego maila należy go od razu skasować, ale przede wszystkim nie otwierać załączonego pliku. - Wszystkich naszych klientów uczulamy, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych nigdy nie wystawia i nie wysyła faktur, tak jak nie wystawia i nie wysyła innej dokumentacji drogą mailową. Wszelkie dokumenty i formularze ZUS można pobrać samodzielnie ze strony internetowej Zakładu. Ewentualne informacje drogą elektroniczną ZUS przekazuje tylko tym klientom, którzy posiadają konto na portalu Platformy Usług Elektronicznych ZUS i dzieje się to właśnie za pośrednictwem profilu na PUE ZUS – informuje regionalny rzecznik ZUS Beata Kopczyńska

W razie jakichkolwiek wątpliwości co do otrzymanej korespondencji, należy skontaktować się z Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS – pod numer 22 560 16 00.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama