, niedziela 9 sierpnia 2020
Najlepsi ze Skoczowa nagrodzeni
Gala Nasi Najlepsi – to coroczne wydarzenie, które w szczególny, uroczysty sposób wyróżnia i nagradza uczniów skoczowskich szkół za ich osiągnięcia w nauce, sporcie oraz za osiągnięcia artystyczne. fot: Rafał RaszkaDodaj do Facebook

Najlepsi ze Skoczowa nagrodzeni

BPI
- Młodzież lepiej wykształcona, o lepszych kwalifikacjach, młodzież zadowolona, szczęśliwa, w przyszłości lepiej zadba o naszą gminę i o swoich rodziców – mówił burmistrz Skoczowa Mirosław Sitko na Gali Nasi Najlepsi, która odbyła się w ostatnią środę, 12 czerwca. Podczas gali nagrodzono uczniów z osiągnięciami naukowymi, artystycznymi i sportowymi, wręczono stypendia za 2019 rok, a także uhonorowano tych najbardziej wyróżniających się statuetką Skoczowski Prymus 2019.

Gala Nasi Najlepsi – to coroczne wydarzenie, które w szczególny, uroczysty sposób wyróżnia i nagradza uczniów skoczowskich szkół za ich osiągnięcia w nauce, sporcie oraz za osiągnięcia artystyczne. W tym roku nagrodzona została grupa stu uczniów, którzy zajęli najwyższe miejsca w konkursach, przeglądach, zawodach - począwszy od szczebla powiatu, poprzez region, województwo, pułap ogólnokrajowy aż do pułapu międzynarodowego.

- Każdy młody człowiek, każdy uczeń potrzebuje właściwej motywacji do pracy, oczekuje pochwały, nagrody za rzetelne jej wykonanie. Traktujemy to komplementarnie do zdobytej wiedzy, a także satysfakcji i zadowolenia. Ci młodzi ludzie, wyróżniają się nie tylko wiedzą, ale i zaangażowaniem w życie swoich środowisk, mają czas na naukę, pracę społeczną, rozwijanie własnych zainteresowań. My jesteśmy dumni z Was, bo to efekt pracy naszych nauczycieli, którzy wyłapują te diamenty, szlifują je. To również efekt pracy rodziców, sprawowanie opieki. Gratuluję i dziękuję państwu za pomoc dzieciom uzdolnionym – mówił burmistrz Mirosław Sitko - Drodzy młodzi przyjaciele, wszystkim Wam serdecznie gratuluję, z dumą patrzymy, na wasze osiągnięcia, sukcesy w nauce, kulturze, sporcie i zaangażowanie w pracę na rzecz waszych i naszych skoczowskich środowisk – zaznaczył burmistrz, życząc uczniom jeszcze lepszych wyników w nauce i sukcesów w realizacji pasji.

W grupie osiągnięć naukowych wyróżniono 17 uczniów, za osiągnięcia artystyczne - 7 uczniów, a sportowe – 58 uczniów. W grupie stypendystów gminy Skoczów za 2019 rok znalazło się 21 uczniów.

Na koniec gali, wręczono te najważniejsze nagrody – Skoczowskie Prymusy 2019. Statuetki są szczególne, ponieważ otrzymują je uczniowie, którzy nie tylko mają na swoim koncie osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe, ale robią coś więcej dla swojej społeczności lokalnej i wykazują się niezwykle zaangażowaną postawą. Skoczowskimi Prymusami 2019 zostali: Mateusz Gabzdyl ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Skoczowie, Natalia Przybyła ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Skoczowie, Krzysztof Krysiński ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Skoczowie, Maksymilian Wantulok z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kiczycach, Dominika Kuczera z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pogórzu, Karol Dega ze Szkoły Podstawowej w Ochabach Małych i Martyna Czerny ze Szkoły Podstawowej w Pierśćcu.

Gościem gali była Prorektor Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa dr Katarzyna Górecka, która w imieniu Rektora wręczyła wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym bony edukacyjne na studia wyższe o wartości 500 zł. Są one bezterminowe, na okaziciela.

W części artystycznej gali zaprezentowała się tanecznie Martyna Krawczyk, uczennica ósmej klasy Szkoły Podstawowej w Ochabach Małych, a także zaśpiewał dla publiczności Zespół Allegro z Ochab Małych.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnym sukcesów!

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama