, niedziela 29 marca 2020
Mokate - Pracodawca Godny Zaufania
W tegorocznej edycji przyznano sześć nagród głównych. Mokate SA otrzymało nagrodę „Pracodawca Godny Zaufania” w kategorii „programy stażowe”, za tworzenie szans rozwoju zawodowego na lokalnym rynku pracy. fot: arch. MokateDodaj do Facebook

Mokate - Pracodawca Godny Zaufania

ARTYKUŁ PARTNERSKI
W środę 28 lutego, w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie, ogłoszono wyniki VII edycji konkursu o tytuł „Pracodawca Godny Zaufania”. W konkursie nagrodzono firmy, które wyróżniają się odpowiedzialną, zgodną z normami europejskimi polityką pracowniczą i socjalną. Wśród laureatów znalazło się Mokate, które otrzymało nagrodę w kategorii „programy stażowe”.

W tegorocznej edycji przyznano sześć nagród głównych. Mokate SA otrzymało nagrodę „Pracodawca Godny Zaufania” w kategorii „programy stażowe”, za tworzenie szans rozwoju zawodowego na lokalnym rynku pracy.

Poza tym nagrodzono również firmy: Pl2012+ (kategoria wolontariat), Grupa Mlekovita (kategoria motywacja), Polska Grupa Górnicza (kategoria edukacja), PKO BP (kategoria zdrowie) oraz Poczta Polska (kategoria firma przyjazna niepełnosprawnym).

Warto w tym miejscu przypomnieć, że pod koniec 2016 roku Mokate otrzymało nagrodę „Top Pracodawcy Województwa Śląskiego” przyznawaną przez redakcję portalu branżowego PulsHR.pl.

W imieniu Mokate SA nagrodę odebrała Dyrektor Marketingu Mokate Patrycja Giurko.

Uroczyste wręczenie nagród poprzedziła debata, z udziałem ekspertów, poświęcona dobrym praktykom w rolnictwie, której partnerem było Mokate SA oraz Fundacja Programów Pomocy dla Rolników FAPA. Dyskutowano m.in. o tym, czy rolnictwo jest nadal niedocenionym obszarem w stosowaniu zasad społecznej odpowiedzialności biznesu oraz, jak na poprawę sytuacji w tym zakresie wpłynęła polityka Unii Europejskiej.

Nagrody „Pracodawca Godny Zaufania” przyznawała Kapituła w składzie: Centrum im. Adama Smitha, Instytut Biznesu, Instytut Libertatis, Instytut Staszica, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, Stowarzyszenie Integracja i Współpraca (organizator Forum Gospodarczego w Toruniu), Szkoła Główna Handlowa, Warsaw Enterprise Institute, Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie oraz Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. Obradom przewodniczyli organizatorzy konkursu: przedstawiciele Krajowej Izby Gospodarczej, Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” oraz Agencji Impressarium.

Patronatu honorowego wydarzeniu udzieliły: Ministerstwo Energii, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Mokate to polska firma rodzinna i znany na całym świecie producent kawy, herbaty i półproduktów dla przemysłu spożywczego. Obecnie Grupa Mokate posiada dziewięć przedsiębiorstw działających w Polsce – w Ustroniu i Żorach, a także w Czechach, na Słowacji i Węgrzech. Zatrudnia ponad 1,5 tys. osób. Tworzy przyjazne miejsca pracy i środowisko, w którym pracownicy mogą się rozwijać.

Grupa Mokate współpracuje również z uczelniami wyższymi dostarczając uczelniom praktycznych wskazówek, które umożliwiają modyfikację programów nauczania pod kątem lepszego dopasowania do rynku pracy. Organizuje konkursy dla studentów - w zakresie zarządzania, marketingu, wzornictwa przemysłowego, itp. Umożliwia odbywanie w zakładach Grupy Mokate płatnych staży studentckich.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama