, piątek 20 lipca 2018
Miód pszczeli darem natury
Na zakończenie konferencji odbyła się degustacja miodu pszczelego z pasiek powiatu cieszyńskiego. fot: FJDDodaj do Facebook

Miód pszczeli darem natury

FJD
Miód pszczeli darem natury


Miód pszczeli darem natury

30 czerwca w Starostwie Powiatowym w Cieszynie została zorganizowana I Konferencja Pszczelarzy Podbeskidzia. Jej celem była wymiana doświadczeń oraz podzielenie się problemami, które trapią pszczelarzy.

Janusz Król, starosta powiatu cieszyńskiego, przywitał wszystkich przybyłych uczestników konferencji i życzył owocnych obrad, wyrażając jednocześnie nadzieję, że to spotkanie nie będzie ostatnim. W programie konferencji znalazł się szereg zagadnień, między innymi omówiono takie tematy jak: „Wpływ stosowania środków ochrony roślin na pszczoły miododajne”, „Choroby pszczół i problemy w ich zwalczaniu”, „Pożyteczne mikroorganizmy dla dobrostanu pszczół” i „Wpływ środowiska na życie pszczół”. Prezes Beskidzkiego Związku Pszczelarzy „Bartnik”, Andrzej Walewski, w swoim wystąpieniu bardzo szeroko opisał wszystkie problemy, jakie dotykają środowisko pszczelarzy, wskazując jednocześnie, jak widzi ich rozwiązanie. Przytoczył znaną mądrość wypowiedzianą onegdaj przez Alberta Einsteina, że jeżeli ludzkość doprowadzi kiedyś do wyginięcia pszczół to pozostaną nam tylko cztery lata życia na naszej planecie od daty śmierci ostatniej pszczoły. Skupił się także na dokładnym zreferowaniu stanu bazy pszczelarskiej w naszym powiecie, a także na szczegółowym wyjaśnieniu wszystkich fachowych określeń i zwrotów pszczelarskich. Dotyczyło to głównie tego, jak należy hodować pszczoły, jakie są w tym zakresie zagrożenia, a także przytoczono szereg statystyk, które pozwoliły zebranym na zapoznanie się ze stanem pszczelarstwa w naszym powiecie. Środowisko pszczelarzy wystosowało apel do rolników naszego regionu , aby skoordynowali koszenie trawy z kwiatostanem, który jest podstawowym źródłem pożywienia dla pszczół. Z kolei starosta Janusz Król zdeklarował się do propagowania wśród mieszkańców/rolników naszego powiatu o nasadzenie na swoich polach i działkach przydomowych takich drzew i roślin, które posiadają kwiatostan miododajny. Na zakończenie konferencji odbyła się degustacja miodu pszczelego z pasiek powiatu cieszyńskiego.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama