, piątek 10 lipca 2020
Mieszkaniec Cieszyna wśród ofiar tragedii
W wyniku wstrząsu życie straciło 5 górników, wśród nich znalazł się 38-letni mieszkaniec Cieszyna.  fot: Archiwum PAPDodaj do Facebook

Mieszkaniec Cieszyna wśród ofiar tragedii

red.
W 12 dobie zakończyła się akcja ratunkowa w Kopalni Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju. Jastrzębska Spółka Węglowa w środę po północy poinformowała o odnalezieniu ciało ostatniego z poszukiwanych górników. W wyniku wstrząsu życie straciło 5 górników, wśród nich znalazł się 38-letni mieszkaniec Cieszyna.

Do wstrząsu w kopalni Zofiówka doszło w sobotę 5 maja. Bezpośrednio po nim udało się uratować 2 górników. Dzień później znaleziono ciała kolejnych dwóch, którzy stracili życie pod ziemią. W sobotę i niedzielę, tydzień po wstrząsie ratownicy dotarli do następnych dwóch ciał górników. W środę w nocy poinformowano o odnalezieniu ostatniej śmiertelnej ofiary wstrząsu. Jedną z ofiar tragicznego wypadku jest 38-letni mieszkaniec Cieszyna. Jego pogrzeb odbędzie się 17 maja o godz. 15:00 w Kościele Jezusowym w Cieszynie.

W akcji ratunkowej bezpośrednio i pośrednio brało udział ponad 2,5 tys. osób. Woda, która zalała część wyrobiska, długo nie pozwalała na przeszukanie rejonu, gdzie uchwycono sygnał z nadajników umieszczonych w górniczych lampach. W ostatni weekend poziom wody udało się obniżyć na tyle, by ratownicy mogli przeszukać rejon wskazywany przez nadajniki. Ratownikom akcję utrudniały również elementy zniszczonych konstrukcji i urządzeń, które blokowały drogę, wysoka temperatura oraz metan.

W poniedziałek 7-dniową dniową żałobę w mieście ogłosiła burmistrz Jastrzębia-Zdroju Anna Hetman. Tygodniową żałobę we wszystkich kopalniach i spółkach grupy kapitałowej JSW ogłosił również prezes JSW Daniel Ozon.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama